Navigácia

 • Sme 2. na majstrovstvách okresu v stolnom tenise !

  21. 11. 2017

  Družstvo v zložení Peter Harbut, Tim Danielčák 9.C a Adam Gajan 8.C nás úspešne reprezentovali na okresnom kole v stolnom tenise. S pomedzi 6. najlepších družstiev v okrese si vybojovali postup do finále, kde nakoniec po pekných súbojoch podľahli chlapcom zo spojenej školy Letná a vybojovali si strieborné medaily. Za úspešnú reprezentáciu školy chlapcom ďakujeme. (MG)

 • Škola na stránkach TASR

  Pozrite sa na príspevok o našej škole na stránkach TASR.

 • Zrušenie lampiónového sprievodu !

  7. 11. 2017

  Lampoiónový sprievod z dôvodu 50% absencie detí z MŠ ( kiahne) je toho roku zrušený.

 • Jesenné prázdniny

   

  Jesenné prázdniny trvajú v dňoch od 30. októbra – 31. októbra 2017. Začiatok vyučovania po prázdninách je 2. novembra 2017 (štvrtok)

 • 25. 10. 2017

  V lone krásnej prírody okolia Červeného Kláštora v Zamagurí, bojovali naši "cezpoľní" bežci s tými najlepšími z celého Slovenska.Aj keď sme neobsadili medailové umiestnenia, naši šiesti statoční sa v silnej konkurencii bežcov - atlétov určite nestratili. Z dievčat dobehla Gabi Grígerová na peknom 9.,Táňa Kormaníková na 17. a Ema Leskovjanská na 18. mieste. Celkovo sa družstvo dievčat umiestnilo na 5.mieste. Najlepšie z chlapcov dobehol Maroš Mešár na 12., Demko Šulík na 16. a Guty Palguta na 24. mieste. Chalani skončili celkovo na 6.mieste. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy na celoslovenskom podujatí! (tp)

 • Kráľ čitateľov: Máme kráľovnú!

  25. 10. 2017

  ​​​Kráľ čitateľov!

  Dňa 25.10.2017 v Podtatranskej knižnici šiestaci súťažili o titul Kráľ čitateľov. Svojím talentom a intelektom očarila porotu i divákov žiačka našej školy Simona Bezáková. Právom získala prvé miesto a stala sa Kráľovnou čitateľov. Gratulujeme!!! 
 • Jesenné Majstrovstvá VSO v plávaní

  Cez víkend 21.10. a 22.10.2017 sa na plaveckých jesenných Majstrovstvá Východoslovenskej oblasti v krytej plavárni Spišskej Novej Vsi predstavili žiaci našej plaveckej športovej triedy a potvrdili vynikajúcu formu svojimi skvelými výsledkami.

  Na štart sa postavilo 7 našich plavcov v zastúpení Drlíková Abigail (0-0-1) , Frankovský Tomáš (1-0-0), Illenčíková Katarína (0-1-3), Matušeková Daniela (0-0-2), Pitoňáková Barbora (0-5-2), Tomas Oliver (1-1-2), Štepánek Patrik (0-1-0). Spolu si odniesli 20 medaili, z toho 2x zlato, 8x striebro, 10x bronz.

  Drlíková – 3. miesto (200m prsia )

  Frankovský – 1. miesto (200m prsia)

  Illenčíková – 2. miesto (100m znak ), 3. miesto ( 50m prsia, 100m prsia, 100m polohový pretek)

  Matušeková – 3. miesto (50m voľný spôsob, 200m znak)

  Pitoňáková – 2. miesto ( 50m voľný spôsob, 50m prsia, 100m prsia, 200m prsia, 100m polohový pretek ), 3. miesto ( 100m znak, 50m motýlik)

  Tomas – 1. miesto ( 100m znak), 2. miesto ( 200m znak ),3. miesto ( 200m prsia, 50m motýlik )

  Štepánek – 2. miesto (50m voľný spôsob )

  Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu, gratulujeme k osobným rekordom a držíme palce do ďalších pretekov. (MP)

 • Svetový deň výživy

  Svetový deň výživy sa oslavuje každoročne 16. októbra už od roku 1981. Oslavuje sa na základe rozhodnutia konferencie OSN, keď bola v roku 1945 založená Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO). Aj u nás v škole sa každoročne venujeme tejto téme. Žiaci z 3. A triedy si pripravili zdravú ochutnávku v podobe zeleninových a ovocných šalátov, na ktorých si pochutnali a doplnili potrebné vitamíny. Nakoniec ešte vytvorili z prinesených potravín jedlé dekorácie alebo postavičky. Touto akciou sa snažíme poukázať na možnosti zdravej stravy. (SP)

 • Sme majstri kraja !

  Aj 12.10.2017 sme potvrdili výbornú formu a vynikajúcimi výkonmi sme ako družstvo chlapcov aj dievčat vyhrali krajské kolo v cezpoľnom behu, ktoré sa konalo v peknom prostredí neďaleko hradu v Starej Ľubovni. Družstvo chlapcov nás reprezentovalo v zmenenom zložení a to Nikodém Šulik , Matej Paško a Juraj Palguta. Posledne menovaný sa ako jednotlivec umiestnil na peknom 5. mieste. Dievčatá nás reprezentovali v nezmenenom zložení. Gabriela Grígerová aj tu potvrdila, že je výbornou bežkyňou. O prvé miesto prišla až na cieľovej páske. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu  školy a prajeme veľa úspechov aj na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnia 25.10.2017 v Červenom Kláštore. (mg)

  Foto:

 • 11. 10. 2017

  Sme majstri okresu v cezpoľnom behu družstiev a máme aj majstrov okresu jednotlivcov v obidvoch kategótiách !!! O tento fantastický výkon sa v Dolnom Smokovci postarala šestica našich dievčat a chlapcov. Najskôr si po titul spomedzi 49 bežkýň dobehla Gabika Grígerová, za ňou na treťom mieste Tatiana Kormaníková a na šiestom mieste dobehla Emília Leskovjanská. Týmito umiestneniami si baby jednoznačne vybehali aj prvé miesto medzi 18 zúčastnenými družstvami.Naši chlapci sa nechceli nechať zahanbiť a motivovaní úspechmi dievčat sa naplno rozbehli ukázať čo v nich je. Zo 48 chlapcov, ako prvý dobehol Maroš Mešár, za ním  Domino Pokorný na treťom a Demko Šulík na štvrtom mieste. Tieto umiestnenia jednotlivcov, katapultovali naše chlapčenské družstvo spomedzi 17 tímov na jednoznačnú prvú pozíciu! Gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy, na tradične prvej školskej športovej súťaži v tomto školskom roku a držíme palce na majstrovstvách kraja.(tp)

 • Žiaci 1. stupňa a hasiči

  29. 9. 2017

  Ani tento rok sme nevynechali v rámci didaktických hier návštevu popradských hasičov. Hasiči našim žiakom rozprávali o hasičskom povolaní, ukázali techniku, ktorú používajú pri zásahoch.  Rozprávali ako vyzerá bežný deň na hasičskej stanici, výjazdy za záchranou ľudského života alebo majetku. Ukázali hasičskú techniku, výstroj a výzbroj. Predviedli sirény, majáky, špeciálny hasičský oblek, vyrobený z ohňovzdorného materiálu. Deti boli spokojné, že mohli zažiť krásny deň s hasičmi. (sp)

 • Detské dopravné ihrisko

  28. 9. 2017

  K výchovno - vzdelávaciemu procesu na našej škole neodmysliteľne patrí návšteva Detského dopravného ihriska pri ZŠ s MŠ Komenského. Dopravná výchova pre školský rok 2017/2018 je od začiatku septembra v plnom prúde. Za slnečného jesenného počasia sa dopravné ihrisko zaplnilo žiakmi 3. ročníka. Najprv sme si spoločne zopakovali pravidlá cestnej premávky a potom pod starostlivým dohľadom pána inštruktora si žiaci vyskúšali, čo sa naučili. Museli zvládnuť jazdu na dopravnom ihrisku, teda simuláciu reálnych situácií na cestách. Je radosť vidieť, ako sa žiaci z roka na rok zlepšujú v teórii a v praxi. Veď o to ide - spoločnými silami bezpečne na cestách.(SP)

 • Pozvánka na rodičovské združenie

  V stredu 4.10.2017 o 16:15 sa uskutočnia rodičovské združenia pri ZŠ s MŠ Vagonárska 1600/4, Poprad- Spišská Sobota. Srdečne Vás pozývame.

 • Oznam pre žiakov a rodičov školy

  Z dôvodu rekonštrukcie prístupových ciest a chodníkov, ktorá začína dňom 18.09.2017 vás žiadame o dodržiavanie usmernení a pokynov realizátora stavby k pohybu osôb v areáli školy a dodržanie prísneho zákazu vstupu na stavenisko, ktoré bude realizátorom stavby vyznačené. Vstup do budovy ZŠ bude regulovaný podľa postupu stavebných prác (bude využitý aj bočný vchod do hlavnej budovy).

 • Colníci u nás v škole

  Drogy sú lákadlom a tým veľkým nebezpečenstvom pre dnešnú mládež, preto sa o prevenciu snažíme organizovaním zaujímavých aktivít. V piatok naše pozvanie prijali pracovníci Finančnej správy Prešov. Na školskom dvore sa uskutočnila ukážka ich práce. Žiaci prvého stupňa sa oboznámili s výzbrojou i služobným autom. Zaujímali sa o vybavenie auta, skúšali zbrane a nepriestrelné vesty. Colníci žiakom rozprávali o škodlivosti fajčenia a užívania drog, ukázali im vzorky, aby si dávali pozor, keď ich niekto ponúkne neznámou látkou. Najzaujímavejšie na stretnutí bolo, keď žiaci na vlastné oči mohli vidieť colníkov v akcii, ako zadržali pašeráka cigariet a ako pes vyhľadával drogy a tabak. Pre žiakov boli pripravené názorné ukážky technického zabezpečenia a donucovacích prostriedkov ako sú putá, obušky, paralyzátory a iné. Tie pomáhajú colníkom hlavne v zložitých situáciách. Na stretnutí nechýbal ani služobný pes Lora, ktorý žiakom predviedol poslušnosť. Nakoniec žiakov zaujal premietnutý film o výcviku služobných psov. Stretnutie s colníkmi bolo veľmi príjemné a poučné, žiaci sa obohatili novými poznatkami a zážitkami.(SP)

 • Začiatok školského roka 2017/2018

  V našej škole sme oslávili začiatok školského roka takto veselo a s úsmevom. Deťom a hlavne tým najmladším vyčarili úsmev na tvárach maskoti- Kamko a Plavko.

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018.

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ oznamuje žiakom a rodičom tunajšej školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa uskutoční dňa 04.09.2017 (pondelok) o 9:00 hodine pred hlavným vchodom budovy základnej školy. V prípade nepriaznivého počasia bude slávnostné otvorenie v budove školy.

  PaedDr. Adriana Oravcová

         riaditeľka školy

 • Letné prázdniny

  Žiakom a kolegom našej školy prajeme príjemné prežitie letných prázdnin.

                                                                                                                                                                           (vš)

 • Hokejisti hokejistom

  Po niekoľkých rokoch opäť otvorili dvere našej školy bývalí žiaci - hokejisti popradského A mužstva, aby svojim malým kolegom odovzdali vysvedčenia. Štvrtákom odovzdal vysvedčenie Matúš Paločko. Bolo to príjemné spestrenie posledného dňa v škole. Malých hokejistov motivoval k lepším školským výsledkom aj Peter Bjalončík. (sp)

 • Koniec školského roka v Aquacity

  Koniec školského roka naši žiaci zažili netradične, šantením a zábavou vo vodnom parku AQUACITY Poprad. Pred tým ako dostali vysvedčenia, stihli naživo natočiť šoty do Telerána, vyšantiť sa na Majskej pyramíde, v tobogánoch, teplých sedacích bazénoch a vonkajšom plaveckom bazéne s rôznymi nafukovacími hračkami. Takto si spestrili posledný vyučovací deň. (sp)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
 • +421 52 77 69 088 - Základná škola
  +421 910 890 470 - Riaditeľ školy
  +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa pre 2. stupeň
  +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa pre 1. stupeň
  +421 911 240 115 - Ekonóm školy
  +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň
  +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ
  +421 52 77 69 536 - Materská škola
  +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ

Fotogaléria