Novinky

 • Žiaci 3.B a 4.C triedy sa v utorok 25.4.2017 vybrali za zážitkovým učením. Na vlastnej koži zažili veľa zaujímavého a odniesli si z exkurzie skutočné spomienky. Namierili si to do firmy Calendula v Novej Ľubovni. Je to firma na spracovanie liečivých rastlín pestovaných v ekologicky čistom prostredí. Vyrábajú, balia a predávajú tam tekuté prípravky a lieky - kozmetické prípravky, výživové doplnky, krémy a tinktúry. Potom sa presunuli do pekárne Kristián. Už pred vstupom do pekárne ich vítala vôňa čerstvo upečeného chleba. Žiaci si prezreli celý výrobný proces od prípravy vstupných surovín, cez miesenie cesta ( ručné aj strojové), kysnutie cesta až po hotový výrobok. Mali teda možnosť vidieť proces výroby chlebíkov, rožkov, žemlí, lístkového cesta, lekvárových šatočiek a croissantov. Niektorí si dokonca mohli vyskúšať zlepiť cesto na lekvárovú šatočku. Celou exkurziou ich sprevádzal pán riaditeľ Valigurský, ktorý im dal odborný výklad a odpovedal na ich zvedavé otázky. Na záver si žiaci mohli pochutiť na čerstvých rožkoch a sladkom croissante.

 • V piatok 28. 4. 2017 sa na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach konalo regionálne kolo IQ Olympiády, na ktorom nás úspešne reprezentovali Ján Findra z 8.A a Pavol Šimkovič z 9.B. Paľko získal Cenu dekana a Janko si vybojoval postup do celoslovenského finále, ktoré bude 15. mája na Oravskom hrade. Obom chlapcom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

 • Beseda so spisovateľkami

  Marec mesiac knihy si naši žiaci 1. stupňa spríjemnili besedou so spisovateľkami. O svojej práci nám prišli porozprávať pani Silvia Dlugolinská a Lenka Fábryová. Vysvetlili nám, že práca spisovateľa je taká ako každá iná. Vyžaduje si trpezlivosť, výdrž, plánovanie, kreativitu a nápad.

 • Matematická olympiáda

  Dňa 4. 4. 2017 sa konalo okresné kolo MO ročníkov 6. až 8. Našu školu reprezentovali Ján Findra z 8. A (1. miesto), Richard Strož zo 7. C (5. miesto)Emília Leskovjanská zo 7. C, Matej Kožuch​ zo 6. C  a Matúš Gríger​ zo 6. A. Všetkým piatim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Výsledky na stránke CVČ.                                                                                     

 • Matematický klokan

  nie je počítajúce zviera, ale najväčšia matematická súťaž na svete aj na Slovensku. V tomto roku sa na našej škole do súťaže zapojilo 81 žiakov. Ak vieš svoj kód, pozri si svoje výsledky. Možno si to práve Ty, kto získa vecnú cenu za najlepšie výsledky na škole, alebo vyhráš jeden zo siedmych tabletov. Ak si kód stratil, zastav sa v kabinete matematiky.

 • Konferencia o vode

  Žiačky 9.ročníka našej školy sa zúčastnili na celookresnej konferencii o vode VODA PRE ČLOVEKA, ČLOVEK PRE VODU. Témou našej prezentácie bol PITNÝ REŽIM. Na základe nášho pokusu s obľúbenými sladenými nápojmi našich žiakov sme poukázali na vysoký obsah cukru v nich a potrebu piť hlavne ČISTÚ VODU! 

 • Projekt- Domček pre knihy

  Naša škola sa podielala na umeleckom dotvorení domčekov na knihy, ktoré budú súčasťou jedného z projektov Mesta Poprad. Ďakujeme p. učiteľkám Lavríkovej a Rothovej za naozaj umeleckú prácu na tomto diele. ( viď foto )

 • Tatra Brick Fest 2017

  Žiaci druhých ročníkov strávili zaujímavé dopoludnie na výstave Lega v Tatranskej galérii. Zaujalo ich množstvo stavieb, hrady, autá, postavičky, lietadlá, lode.. Pozreli si, čo všetko sa dá z týchto kociek vytvoriť a využili aj možnosť pokúsiť sa  z kociek nejaké stavby postaviť. Výstava bola veľmi zaujímavá a inšpiratívna..Fotky z výstavy si môžete pozrieť vo fotoalbume.

 • Naši 5. v okresnom kole v basketbale.

  1. 3. 2017

  Družstvo chlapcov z 9.C triedy sa na úkor väčších favoritov prebojovalo cez základnú skupinu až do okresného kola v basketbale. Tam narazili na silnejších basketbalových súperov a nakoniec skončili na 5. mieste. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu školy. Pozri si aj reportáž z akcie v TV Poprad.

 • Objavujeme čaro chémie

  23. 2. 2017

  Naša ôsmačka Tatiana Kormaníková získala krásne ocenenie v súťaži Objavujeme čaro chémie. Cieľom súťaže bolo prostredníctvom zážitkovej formy učenia vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť. Tatiana je všestranne nadaná žiačka a svojou prirodzenou zvedavosťou a pracovitosťou sa jej podarilo získať krásne 2. miesto na celoslovenskej úrovni. Dokázala to vďaka svojmu širokému rozhľadu v predmetoch chémia, biológia a výtvarná výchova. Za pekné umiestnenie jej patrí veľká gratulácia.

 • 23. 2. 2017

  Aktualizovali sme modul Stránky predmetovej komisie Telesná výchova, výsledky záverečného preteku lyžiarskeho kurzu.

 • Krajské kolo Olympiády v anglickom jazyku

  Krásne tretie miesto vybojovala pre našu školu Veronika Hudáčová z 9.B v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 1B, ktorá sa konala 15.2.2017 v Prešove. Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!

 • Priebežné poradie v súťaži o "Najšportovejšiu školu mesta Poprad".

  V aktuálnom poradí základných škôl v súťaži o "Najšportovejšiu školu mesta Poprad"  sme zatiaľ na 1. mieste . Zimná časť 22. ročníka Športovej olympiády detí a mládeže poriadne premiešala poradie škôl. Naši žiaci úspešne reprezentovali našu školu vo všetkých súťažiach. Získali sme viaceré umiestnenia na stupňoch víťazov. Za výbornú reprezentáciu školy všetkým zúčastneným ďakujeme ! Výsledky pozri TU. A tu zase foto z olympiády.

 • Dental Alarm

  Pretože správna prevencia zaistí nášmu dieťaťu zdravé zúbky po celý život, rozhodli sme sa aj v našej škole zapojiť do osvetového programu Dental Alarm. Zúčastnili sa ho žiaci 2. - 4. ročníka. Počas štyroch školení, ktoré viedli vyškolení študenti zubného lekárstva sa deti naučili, ako sa správne starať o svoje zúbky. Školenia prebiehali formou prezentácií, názorných ukážok, praktických pokusov. Boli vedené zábavným a deťom blízkym prístupom. Každé dieťa dostalo dve mäkké detské zubné kefky a na každom školení rozličné motivačné materiály. Program Dental Alarm sa skladal zo štyroch tematických prednášok: Dentálna hygiena, Anatómia, Patogenita a Výživa. 

 • Exkurzia v Planetáriu v Košiciach

  14. 2. 2017

  Žiaci 4. ročníkov boli na exkurzii v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach. Pozreli sme si planetárium, kde súčasťou prednášky boli informácie o planétach, o našej slnečnej sústave, o mliečnej dráhe, hviezdach, mesiacoch či súhvezdiach. Nad našimi hlavami sa rozprestierala biela polguľová plocha, predstavujúca umelú oblohu. Hviezdnu oblohu predstavujú dva diaprojektory, pomocou ktorých sa premieta určitý úsek oblohy. Potulky pod hviezdnou oblohou, aktuálne súhvezdia, báje, legendy a mýty boli doplnené emotívnou hudbou a zaujímavým výkladom pani lektorky.

 • Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

  14. 2. 2017

  Recitačná súťaž Hviezdoslavov Kubín dnes pokračovala v 2. a 3. kategórii. Zúčastnilo sa jej 20 žiakov. Porota spomedzi nich vybrala do postupového obvodového kola Zuzanu Findrovú (5.A) s recitáciou prózy a Emu Kubovovú ( 6.A) s poéziou. Dievčatám budeme v marci držať palce!

 • Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

  Dnes, 13.2. 2017, sa konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy pod názvom Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnilo 17 žiakov prvého stupňa. V prednese poézie sa na 1. mieste umiestnila Katarína Zemianeková /4.A/, na 2. mieste Ivana Šlampová /4.A/, na 3. mieste sa umiestnili dvaja žiaci - Lukáš Knapík /4.C/ a Sára Štrbianová /3.B/. V prednese prózy sa na 1. mieste umiestnila Adela Neuwirthová /4.A/, na 2. mieste Maxim Šimko /III.C/, na 3. mieste opäť dvaja žiaci Matej Goc /III.B/ a Adrián Turlík /4.C/. Víťazi postupujú na obvodové kolo.Všetkým ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.

                               

 • Svetový deň mokradí

  7. 2. 2017

  Žiaci našej školy sa  zúčastnili besedy o mokradiach pri príležitosti Svetového dňa mokradí. Dozvedeli sa o rastlinách a živočíchoch, ktoré sú viazané na vodné ekosystémy. Beseda prebehla  v spolupráci so Správou TANAPu v T. Štrbe. M. Proháczková porozprávala deťom zábavnou formou o živote zvierat. Aj na hodine VV si deti pripomenuli tento významný deň a maľovali ryby podľa svojich predstáv.

 • Polročné prázdniny

  Dňa 3. februára 2017 sú polročné prázdniny. Vyučovanie pokračuje v pondelok 6. februára 2017.

   

 • Olympiáda v anglickom jazyku

  Dňa 17.1.2017 sa uskutočnil 27. ročník obvodného kola Olympiády v anglickom jazyku. Žiačka Veronika Hudáčová z 9.B našu školu úspešne reprezentovala v kategórii 1B, kde sa umiestnila na prvom mieste a bude nás ďalej reprezentovať na krajskom kole. V kategórii 1A sa umiestnil Štefan Hudáč zo 7.B na peknom piatom mieste.  Srdečne blahoželáme! yes Výsledkové listiny si môžete pozrieť tu: kategória 1A a kategória 1B

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Vagonárska ulica 1600/4, Poprad - Spišská Sobota
  Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
 • +421 52 77 69 088 - Základná škola
  +421 910 890 470 - Riaditeľ školy
  +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa 2. stupeň
  +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa 1. stupeň
  +421 911 240 115 - Ekonóm školy
  +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň
  +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ
  +421 52 77 69 536 - Materská škola
  +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ

Fotogaléria