Navigácia

 • Letné prázdniny

  Žiakom a kolegom našej školy prajeme príjemné prežitie letných prázdnin.

                                                                                                                                                                           (vš)

 • 6. 7. 2017

  Aktualizovali sme modul Videli sme v TV (pz)

 • Hokejisti hokejistom

  Po niekoľkých rokoch opäť otvorili dvere našej školy bývalí žiaci - hokejisti popradského A mužstva, aby svojim malým kolegom odovzdali vysvedčenia. Štvrtákom odovzdal vysvedčenie Matúš Paločko. Bolo to príjemné spestrenie posledného dňa v škole. Malých hokejistov motivoval k lepším školským výsledkom aj Peter Bjalončík. (sp)

 • Koniec školského roka v Aquacity

  Koniec školského roka naši žiaci zažili netradične, šantením a zábavou vo vodnom parku AQUACITY Poprad. Pred tým ako dostali vysvedčenia, stihli naživo natočiť šoty do Telerána, vyšantiť sa na Majskej pyramíde, v tobogánoch, teplých sedacích bazénoch a vonkajšom plaveckom bazéne s rôznymi nafukovacími hračkami. Takto si spestrili posledný vyučovací deň. (sp)

 • Miško 2017

  Každoročne sa koniec školského roka spája s bilancovaním a vyhodnotením tých najlepších. Aj tento rok sme vyhlásili dve kategórie najlepších žiakov a športovcov, MIŠKO 2017. Vo vedomostnej kategórii zvíťazil Pavol Šimkovič, žiak 9. B triedy a v kategórii najúspešnejší športovec Tamara Potocká z 8. A triedy. Pri tejto príležitosti sa sa s nami rozlúčili aj tí najstarší, ktorí po deviatich rokoch opustili brány našej školy. (sp)

 • Škola v prírode

  V dňoch od 19. - 23. 06. sa naši štvrtáci zúčastnili školy v prírode v Ľubovnianskych kúpeľoch. Super slnečný 5-dňový pobyt v hoteli Ľubovňa, ktorý sa nachádza neďaleko Novej Ľubovne, si žiaci užívali ako sa  patrí. Každé dopoludnie sa žiaci učili SJL a M, osvojovali si učivo z prírodovedy a vlastivedy.Hravou formou poznávali okolitú prírodu. Popoludní nechýbali športové aktivity, súťažné hry a plávanie v hotelovom bazéne. V rámci večerného programu boli pre žiakov pripravené zábavné aktivity na lepšie spoznávanie sa, tímovú prácu a zábavu.Veľkým zážitkom bol celodenný výlet na Ľubovniansky hrad, sokoliari, návšteva meštianskeho domu a bojového tábora. Pobyt v prírode veľmi rýchlo ubehol. Deti odchádzali domov šťastné, veselé a plné nových zážitkov a poznatkov. (sp)

 • Úspech v čitateľskej súťaži - Čítame s Osmijankom

  Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do celoslovenskej súťaže „ Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!“ Tohto roku sme sa pridali s 3.B triedou. V Osmijankovej literárnej záhrade  sme  lúštili 8 literárnych úloh, pri ktorých sme sa zoznámili s novými knihami,  spisovateľmi, ilustrátormi a zároveň sa stali  literárni a výtvarní tvorcovia. Celoslovenské hodnotenie tejto súťaže nám prinieslo vynikajúce umiestnenie v tretej osmičke. Z úspechu sa veľmi tešíme. (ik)

                                                                                      

 • Školská športová olympiáda

  13. 6. 2017

  Dnes sa uskutočnil 39. ročník školskej športovej olympiády. Všetky zápolenia prebehli bez problémov a v duchu fair play. Deti z MŠ až po najstarších deviatakov súťažili vo futbale a florbale a v ľahkoatletických disciplínach: beh na 50, 60, 300, 800 metrov, štafeta 4x60 m, skok do diaľky z miesta, hod medicimbalom, hod kriketovou loptičkou, vrh guľov, skok do diaľky. Víťazov si môžte pozrieť vo fotogalérii. (sp)

 • Zber papiera - konečné výsledky!!!

  Chceme sa poďakovať všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí sa aj tohto roku zapojili do zberu papiera. Tu sú konečné výsledky. Najlepší zberači budú ocenení na slávnostnej akadémii 29. júna. (pz)

 • Markušovský kaštieľ

  9. 6. 2017

  Blíži sa koniec školského roka a s ním sú spojené koncoročné výlety. Aj žiaci 3. B a. 4. C triedy sa vybrali na jeden. Tentokrát to bol výlet do Markušovského kaštieľa. V kaštieli bola expozícia historického nábytku doplnená zbierkami aj z ďalších objektov východného Slovenska. Pútavý výklad sprievodkyne a slnečné počasie prispelo ku krásnemu zážitku.(sp)

 • Gymnastika v tanci

  8. 6. 2017

  V gymnastickom záujmovom útvare sa počas celého roka venujeme príprave na gymnastický štvorboj, kde sme tento rok v okresnom kole v kategórii A dievčat  získali krásne 2. miesto. Okrem iného sa na hodinách gymnastiky venujeme aj tancu, do ktorého vkladáme rôzne gymnastické prvky. Pozri fotogalériu. (Z.O.)

 • Sme druhí v ŠOMP !

  Športová olympiáda mesta Poprad - zúčastnených spolu 15 základných škôl a 8.ročných gymnázií mesta Poprad - zimná časť, letná časť - 11 druhov športov - celkové umiestnenie 2. miesto! Toto je krátke zhrnutie nášho celoročného zápolenia. Tejto olympiády sa zúčastnili reprezentanti našej školy takmer všetkých vekových kategórií, od najmladších žiakov (prvý stupeň), cez mladších žiakov, až po našich najstarších. Bojovali v short tracku-rýchlokorčuľovaní, lyžovaní-slalom a snowboard, behu na lyžiach, sánkovaní, plávaní, bowlingu, malom futbale, MIX volejbale, tenise a v atletike. Za víťaznou školou, ktorá má raz toľko žiakov ako naša, sme zaostali len o 4,5 boda, čo poukazuje na veľkú športovú všestrannosť našich detí, ktoré sa úspešne zapájajú do všetkých druhov a odvetví športu, ktorý sa koná na školách. Za túto vzornú reprezentáciu našej školy im patrí veľká vďaka !!!(tp)

   

 • Návšteva spišského divadla

  Dňa 6.6.2017 sa žiaci 1. stupňa vybrali za kultúrou do spišského divadla na predstavenie Tri vlasy deda Vševeda. Rozprávka bola o chudobnom Plavčíkovi, ktorý sa vyberie na dlhú dobrodružnú cestu za tajomným dedom Vševedom, aby získal od neho tri zlaté vlasy a mohol sa tak oženiť s princeznou. Je to nebezpečná úloha, pretože doteraz sa ešte nikdy nikto odtiaľ živý nevrátil. Plavčík s pomocou troch sudičiek prekonal  nástrahy a prekážky zlého kráľa. Vytrvalosť, dobré srdce a láska sú tou najmocnejšou zbraňou proti zlu a pýche. Tak ako každá rozprávka aj v tejto dobro zvíťazilo na zlom.(sp)

 • Deň otvorených dverí

  V piatok 2. júna strávili žiaci 2.B krásne slnečné predpoludnie na Dni otvorených dverí vo vojenskom útvare v Poprade - Strážach. Dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií. Zaujala ich vojenská technika, autá, tanky.. Mali možnosť pozrieť si stan, v akom bývajú vojaci počas cvičení, vidieť tank zvnútra, zastrielali si zo vzduchovky. Najmä chlapcov zaujali ukážky bojových umení, sebaobrana. Najviac času strávili pri zbraniach, ktoré si mohli chytiť, vyskúšať, aké sú ťažké, skúšali si prilby, plynové masky.. Celým útvarom nás sprevádzal zamestnanec vojenského útvaru. Každé dieťa dostalo aj sladkú maškrtu - šišku a spomienkové predmety na tento deň. Cestou do školy sme trochu budili pozornosť okoloidúcich, pretože sme všetci vyzerali ako skutoční vojaci..Pomaľovaní, zamaskovaní. Väčšina z detí sa po tomto peknom dni chce stať vojakom a vojačkou. /ab/

 • MDD

  Ďakujeme sponzorom za milý darček, ktorý nás veľmi potešil. Žiaci 1. stupňa /ab/

 • Kúzelná fyzika

  V stredu 24. mája sa žiaci druhého stupňa zúčastnili na predstavení KÚZELNEJ FYZIKY. Bola to skvelá príležitosť  motivovať žiakov k štúdiu tejto prírodovednej disciplíny. Dozvedeli sa čo je to gyroskop, ako fungovali prvé fontány, ako môžeme využiť magnety inde ako na chladničke, koľko váži vlak, ako sa miešajú farby, a pod. Program bol veľmi zaujímavý a poučný.  (as)

 • Máme atletický víťazný hetrik družstiev !!!

  Atletické súťaže sme úspešne zakončili tretím víťazstvom nášho družstva - tentokrát zabojovali naši najmladší. Na Kinderiáde - atletickej súťaži žiakov 2. až 5. ročníka, naše chlapčenské družstvo nenašlo premožiteľa. Spomedzi deviatich popradských škôl získali prvé miesto a okrem medajlí z individuálnych disciplín, priniesli do školy aj pekný "zlatý" pohár. Gratulujeme k peknému úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. (tp)

 • Jablko - citrón

  31. 5. 2017

  V rámci každoročnej dopravno-preventívnej akcie Jablko – Citrón zmiešané hliadky policajtov a detí opäť hodnotili, ako vodiči dodržiavajú dopravné predpisy, najmä predpísanú rýchlosť. Vodičov, ktorí povolenú rýchlosť dodržali, odmenili žiaci našej školy jablkami, pri porušení predpisov zase dostali  vo väčšine prípadov namiesto pokuty kyslý citrón. Táto akcia chce upozorniť na prekračovanie maximálne povolenej rýchlosti (je to druhá najčastejšia príčina dopravných nehôd) a upozorňuje vodičov, aby sa správali zodpovedne na cestách a jazdili pomaly. Preventívnu akciu organizuje Policajný zbor a poisťovňa Generali od roku 2000. Dnes sme rozdali 13 jabĺk a 7 citrónov.(sp)

 • Maratón čítania

  31. 5. 2017

  Žiaci 4. A,4. C a 3. C triedy sa zapojili do 10. ročníka Čítajme si…2017  pod záštitou Linky Detskej istoty, do ktorého sa každoročne pripája aj naša knižnica v Spišskej Sobote. Inak tomu nebolo ani tento rok. Čítali sme z krásnej knihy Babči B. Kardošovej s názvom Traja kamoši a fakticky fantastický poklad. Projekt vznikol pred desiatimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková.(sp)

 • Máme najlepšie družstvo mladších žiakov v atletike !!!

  25. 5. 2017

  Minulý týždeň pokračoval Mestskou športovou olympiádou mesta Poprad. A opäť sme mali úspešné družstvo v atletike!!! Po úspechu starších žiačok na majstrovstvách okresu, sa mladším žiačkam darilo pomenej, ale tentoraz sa vyhecovali mladší žiaci. Tí ako družstvo, nenašli premožiteľa spomedzi žiadnej školy v meste Poprad a za víťazstvo priniesli do školy krásny pohár. Všetkým úspešným atlétom v individuálnych disciplínach gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.(tp)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
 • +421 52 77 69 088 - Základná škola
  +421 910 890 470 - Riaditeľ školy
  +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa 2. stupeň
  +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa 1. stupeň
  +421 911 240 115 - Ekonóm školy
  +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň
  +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ
  +421 52 77 69 536 - Materská škola
  +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ

Fotogaléria