Navigácia

 • Naša škola je najšportovejšou školou v meste Poprad

  Päť rokov trvalo prvenstvo ZŠ s MŠ Dostojevského v súťaži, ktorá nemá svojím rozmerom a množstvom podujatí na Slovensku obdobu. Naposledy sme sa z celkového prvenstva tešili v školskom roku 2011/12. Od zavedenia súťaže O najšportovejšiu školu mesta Poprad samosprávou v roku 2002 sa na pomyselnom tróne vystriedalo sedem základných škôl. Najúspešnejšou je v tomto smere ZŠ Dostojevského s piatimi vavrínmi. Iba o jeden menej získala naša škola. Aktuálny ročník bol jedným z najtesnejších. O celkové prvenstvo sa bojovalo do posledných chvíľ, aby napokon rozhodlo šesť bodov. Body sme si pripisovali za Žiacke ligy, Športovú olympiádu či ďalšie aktivity. Zarátavalo sa 33 súťaží v 23 športoch. Veľkú zásluhu na zisku titulu majú hlavne naše šikovné deti. Poďakovať sa treba každému, kto sa do jednotlivých súťaží zapojil. Obhajoba titulu bude v budúcom roku veľmi ťažká. Urobíme všetko preto, aby sme tento pekný výsledok znova zopakovali. (MG)

 • Čítajú starší mladším

  Pomaly sa na našej škole stáva tradíciou akcia s názvom Čítajú starší mladším. Už druhý krát žiaci deviatej triedy prišli prečítať rozprávku v anglickom jazyku mladším druhákom. Z triedy sa tak na jednu vyučovaciu hodinu stala rozprávková krajina, v ktorej žiaci spoločne prežívali pocity hrdinov z rozprávky. Deti si z hodiny odniesli nielen množstvo zážitkov, ale  naučili sa i aktívne počúvať a vytvorili si pozitívny vzťah k čítaniu, literatúre a k cudziemu jazyku.  LS

 • Nové športové náradie pre školu

  V rámci Projektu Výstavby, modernizácie a rekonštrukcie športovej infraštruktúry národného významu boli Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR poskytnuté finančné prostriedky na vybavenie telocviční športovým náradím a náčiním. Aj naša škola bola zaradená medzi školy na Slovensku, ktoré získali od Národného športového centra náčinie a náradie, ktoré bude slúžiť na podporu rozvoja športu na našej škole.

 • Upozornenie pre stravníkov

  Z dôvodu uzávierky ku koncu školského roku 2018 a vynulovania stravných lístkov žiadame stravníkov, aby posledné odhlášky z obedov uskutočnili najneskôr do dňa 21. 6. 2018, t.j. štvrtok do 14-tej hodiny a to na nasledujúce dni: 22., 25., 26., 27., 28. a 29. 6. 2018. Po tomto termíne prihlasovanie a odhlasovanie stravy už nebude možné.

  V tieto dni je možné obed odobrať do obedára.
   

 • V atletike naše družstvá patria medzi TOP 3 tímy v meste a okrese !!!

  V atletike naše družstvá patria medzi TOP 3 tímy v meste a okrese !!!

  V uplynulých týždňoch o.i. prebiehali školské súťaže v ľahkej atletike vo všetkých kategóriách. Družstvá Sp. Soboty, stáli na stupňoch pre víťazov v kategóriách najmladších žiačok a žiakov v rámci mesta Poprad a zároveň aj starších žiačok a žiakov v rámci celého Popradského okresu. Najmladší bojovali na tzv. Kinderiáde, kde dievčatá a chlapci obsadili zhodne 3. miesto spomedzi všetkých základných škôl mesta Poprad. Družstvám starších žiačok a žiakov prvé miesto uniklo len o pár bodov a obidve obsadili krásne druhé miesta. Všetkým zúčastneným gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. (TP,ZO)

 • 40. ročník ŠŠO

  Takto sme oslavovali jubilejný ročník školskej športovej olympiády.

 • Takto sme oslavovali Deň detí

 • ČÍTAME S OSMIJANKOM 14. ROČNÍK

  Aj v   tomto školskom roku sme sa zapojili so žiakmi  do celoslovenskej čitateľskej súťaže ČÍTAME S OSMIJANKOM- pridaj sa aj ty! Pri vypracúvaní  súťažných úloh sme nielen čítali, ale aj veľa premýšľali, slohovali, tvorili , vyjadrovali svoje názory, pocity, kreslili, strihali, lepili. A oplatilo sa! V záverečnom hodnotení sme sa umiestili v tretej osmičke celkového hodnotenia. Tešíme sa z pekného kolektívneho úspechu, ku ktorému svojím dielom prispeli všetci žiaci 4.B triedy (ik).

 • Sme štvrtí na Slovensku vo florbale žiakov ZŠ !

  Sme štvrtí na Slovensku vo florbale žiakov ZŠ !

  Uplynulý týždeň sa konali v Trenčíne školské majstrovstvá starších žiakov vo florbale. Za účasti ôsmich najlepších tímov sme obsadili konečné štvrté miesto. Počas celého turnaja naše družstvo sprevádzala obrovská športová smola. Najskôr v prvom boji o dôležité body v skupine a postup zo skupiny, sme 15 sekúnd pred koncom dostali vyrovnávajúci gól a prišli o 2 cenné body. V semifinále sme 50 sekúnd pred koncom stratili šancu bojovať o celkového majstra. No a kalich horkosti si dvanásť statočných zo Sp. Soboty vypilo až do dna, keď  v boji o strieborné medaily dostali jednu sekundu pred koncom riadneho hracieho času vlastný gól, ktorý nás odsunul na nešťastné štvrté miesto. Napriek tomu, že sme na majstrovstvách zanechali výborný herný prejav, mali sme ohodnoteného najlepšieho strelca turnaja Petra Harbuta, športový osud zariadil, že domov sme sa vracali sklamaní so sklonenými hlavami. Napriek tomu ďakujeme za predvedené výkony a vzornú reprezentáciu školy, Sp.Soboty a mesta.(TP)

 • Návšteva Podtatranského múzea v Poprade

  Podtatranské múzeum v Poprade otvorilo v marci svoje priestory po komplexnej rekonštrukcii. Naši deviataci boli jednými z prvých návštevníkov novej expozície Poprad a okolie v zrkadle vekov. Jej zámerom je sprostredkovať príbeh kontinuálneho osídlenia územia mesta Poprad a jeho okolia od praveku až po súčasnosť. Žiaci si mali možnosť zopakovať to, čo už vedia, ale dozvedeli sa aj kopec zaujímavostí. Ďakujeme pani lektorke za zaujímavý výklad.  LS

 • Detská univerzita Poprad

  Deň detí

 • Dejepisná exkurzia

  Dňa 25. mája 2018 sa žiaci ôsmeho a deviateho ročníka zúčastnili dejepisnej exkurzie do obce Nemecká a do Múzea SNP v Banskej Bystrici. Pre študentov bol pripravený zaujímavý program. Naším cieľom bolo spoznať históriu SNP počas II. svetovej vojny a poukázať na prejavy rasizmu, antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie. Naše prvé kroky viedli do obce Nemecká, kde v roku 1945 prebiehalo vyvražďovanie civilistov vo vápennej peci. Tieto smutné udalosti pripomína expozícia v pamätnej izbe pri vápennej peci, ako aj neďaleký pamätník. Druhou zastávkou bolo Múzeum SNP, kde nám na úvod pustili krátky dokumentárny film z autentických záberov z čias vojny. Následne sme si pozreli expozíciu s názvom „Slovensko v protifašistickom hnutí odporu Európy v rokoch 1939-1945“. Žiaci si so záujmom prezerali vojenské uniformy, strelné zbrane, dobové predmety a počúvali pútavý výklad nášho sprievodcu. Záver prehliadky patril autentickým exponátom v skanzene bojovej techniky používanej počas SNP. Deň sme si spríjemnili oddychom a potom sme sa plní zážitkov vrátili domov.  LS

 • eTwinning

   Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do projektu medzinárodných partnerstiev cez internet eTwinning. Tentokrát sme hľadali penfriends, čiže kamarátov na písanie si v anglickom jazyku. Našli sme ich vo Francúzsku a Fínsku. Naši ôsmaci sa prostredníctvom listov v angličtine zoznámili so žiakmi z týchto krajín. Okrem listov sme si vymenili aj e-mailové adresy, aby sme sa mohli zdokonaľovať v anglickom jazyku aj cez letné prázdniny :)   LS

 • KONZULTAČNÝ DEŇ

  KONZULTAČNÝ DEŇ
  14. 5. 2018

  Dňa 21.05.2018 ( pondelok ) sa uskutoční konzultačný deň, v čase od 15:00 do 17:30 hod.

 • Gymnastický krúžok na Dni matiek

   „Láska je strom s koreňmi hlboko v zemi s konármi siahajúcimi k nebu.“ (Bertrand Russell)

   

  Aj tento rok sme naše tanečné vystúpenie venovali našim mamám.  V našom tanci sme sa snažili stvárniť stromy.  Veríme, že sa nám to podarilo, pretože tancujeme od srdca. /ZuOr/

   

   

 • Máme zlato a bronz z majstrovstiev kraja vo florbale !!!

  Máme zlato a bronz z majstrovstiev kraja vo florbale !!!

                  Dievčatá bronzové, chlapci zlatí na majstrovstvách kraja !!! Uplynulé týždne sa v školskom športe o. i. niesli v duchu florbalových súťaží chlapcov a dievčat, v ktorých sme boli okrem jediného zápasu u dievčat  neporaziteľní.

                   Skupinová fáza o postup na majstrovstvá okresu sa premiérovo hrala na našom vonkajšom ihrisku. V pohodovom tempe sa dievčatá aj chlapci s prehľadom kvalifikovali na majstrovstvá okresu.

                  Majstrovstvá okresu prebiehajúce v športovej hale Zámoček v Matejovciach boli obsadené veľmi kvalitnými súpermi, najmä zo základných škôl zo Svitu, Sp. Bystrého a Jarnej v obidvoch kategóriách.  Okresné kolo poriadne preverilo naše kvality a pripravenosť na krajské majstrovstvá.

                  Majstrovstvá kraja konajúce sa v Prešove uplynulý štvrtok a piatok nám priniesli obrovskú radosť aj keď s rôznymi pocitmi u chlapcov a u dievčat. Vo štvrtok chlapci svoju spanilú jazdu desiatich zápasov bez prehry ukončili finálovým víťazstvom a zaslúženým postupom na Majstrovstvá Slovenskej republiky.  Hneď na druhý deň v piatok, zažili dievčatá trpkú príchuť radosti  z „len“ tretieho miesta. Ak si uvedomíme, že dievčatá prehrali z 11 zápasov celej súťaže len jeden jediný o jeden gól 2:3 a to ich odsunulo "až" na tretie miesto, tak isté sklamanie dievčat je určite opodstatnené a pochopiteľné.

  Gratulujeme k úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu týmto dievčatám a chlapcom:

  Simonka Petrásová 5.C, Sarah Nilabovičová 7.C, Tamara Labusová 7.A, Veronika Masunová 7.A, Sarah Skokanová 8.B, Karolína Rusnáková 8.B, Emília Leskovjanská 8.C, Natália Kopáčová, Dominika Roxerová, Gabika Grígerová a Tamara Potocká, všetky z 9.A

  Maroš Vaverčák, Filip Mešár, Maroš Mešár, Alex Šotek z 8.C, Michal Stanček, Slavo Šlosárik, Tim Danielčák, Noel Šimšaj, Matej Novák, Tomáš Noga, Demo Šulík a  Peter Harbut vsetci z 9.C  (TP)

   

   

 • Medzníky 2. svetovej vojny

  Dňa 20. apríla 2018 sa naši deviataci Ján Findra, Dalibor Dúbravský a Michal Jurč so svojou vyučujúcou dejepisu zúčastnili dejepisnej súťaže, kde si preverili svoje vedomosti z obdobia 2. svetovej vojny, Slovenského štátu, SNP a regionálnej histórie. Spomedzi 24 zúčastnených škôl sme sa umiestnili na 11. – 15. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu školy!  (LS)

   

   

 • Šikovné gymnastky

  Dňa 11.4.2018 sme sa zúčastnili súťaže v okresnom kole gymnastického štvorboja v kategórii A – dievčatá, kde sa nám aj tento rok podarilo umiestniť na krásnom 2. mieste, z čoho sa veľmi tešíme. Dievčatá si súťaž užívali. A okrem športovej nálady sme sa nezabudli usmievať. Pozri priložený fotoalbum. ZuOr

 • Dental Alarm

  Pretože správna prevencia zaistí nášmu dieťaťu zdravé zúbky po celý život, rozhodli sme sa aj v našej škole zapojiť do osvetového programu Dental Alarm. Zúčastňujú sa ho žiaci 2. - 4. ročníka. Doteraz prebehli dve školenia, jedno venované Dentálnej hygiene a druhé Anatómii zuba. Školenia vedú šikovné a symaptické študentky zubného lekárstva, prebiehajú formou prezentácií, názorných ukážok, praktických pokusov. Sú vedené zábavným a deťom blízkym prístupom. Pred nami sú ešte dve školenia, na ktoré sa veľmi tešíme. V rámci programu sme sa zapojili aj do zberu starých, použitých zubných kefiek. Za 100 kefiek dostaneme 2 koše na triedenie odpadu. Veríme, že sa nám podarí kefky nazbierať. /ab/

 • Kráska a Netvor

  Dňa 11.4.2018 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili divadelného predstavenia Kráska a Netvor . Ako láska a krása v srdci premôžu zlé čary oslovila všetkých divákov. Herci Spišského divadla opäť nesklamali. Za prekrásny umelecký zážitok im patrí veľké "Ďakujeme". (mm)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
 • +421 52 77 69 088 - Základná škola
  +421 910 890 470 - Riaditeľ školy
  +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa pre 2. stupeň
  +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa pre 1. stupeň
  +421 911 240 115 - Ekonóm školy
  +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň
  +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ
  +421 52 77 69 536 - Materská škola
  +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ

Fotogaléria