Novinky

 • Úspech v čitateľskej súťaži - Čítame s Osmijankom

  Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do celoslovenskej súťaže „ Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!“ Tohto roku sme sa pridali s 3.B triedou. V Osmijankovej literárnej záhrade  sme  lúštili 8 literárnych úloh, pri ktorých sme sa zoznámili s novými knihami,  spisovateľmi, ilustrátormi a zároveň sa stali  literárni a výtvarní tvorcovia. Celoslovenské hodnotenie tejto súťaže nám prinieslo vynikajúce umiestnenie v tretej osmičke. Z úspechu sa veľmi tešíme. (ik)

                                                                                      

 • Školská športová olympiáda

  13. 6. 2017

  Dnes sa uskutočnil 39. ročník školskej športovej olympiády. Všetky zápolenia prebehli bez problémov a v duchu fair play. Deti z MŠ až po najstarších deviatakov súťažili vo futbale a florbale a v ľahkoatletických disciplínach: beh na 50, 60, 300, 800 metrov, štafeta 4x60 m, skok do diaľky z miesta, hod medicimbalom, hod kriketovou loptičkou, vrh guľov, skok do diaľky. Víťazov si môžte pozrieť vo fotogalérii. (sp)

 • Zber papiera - konečné výsledky!!!

  Chceme sa poďakovať všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí sa aj tohto roku zapojili do zberu papiera. Tu sú konečné výsledky. Najlepší zberači budú ocenení na slávnostnej akadémii 29. júna. (pz)

 • Markušovský kaštieľ

  9. 6. 2017

  Blíži sa koniec školského roka a s ním sú spojené koncoročné výlety. Aj žiaci 3. B a. 4. C triedy sa vybrali na jeden. Tentokrát to bol výlet do Markušovského kaštieľa. V kaštieli bola expozícia historického nábytku doplnená zbierkami aj z ďalších objektov východného Slovenska. Pútavý výklad sprievodkyne a slnečné počasie prispelo ku krásnemu zážitku.(sp)

 • Gymnastika v tanci

  8. 6. 2017

  V gymnastickom záujmovom útvare sa počas celého roka venujeme príprave na gymnastický štvorboj, kde sme tento rok v okresnom kole v kategórii A dievčat  získali krásne 2. miesto. Okrem iného sa na hodinách gymnastiky venujeme aj tancu, do ktorého vkladáme rôzne gymnastické prvky. Pozri fotogalériu. (Z.O.)

 • Sme druhí v ŠOMP !

  Športová olympiáda mesta Poprad - zúčastnených spolu 15 základných škôl a 8.ročných gymnázií mesta Poprad - zimná časť, letná časť - 11 druhov športov - celkové umiestnenie 2. miesto! Toto je krátke zhrnutie nášho celoročného zápolenia. Tejto olympiády sa zúčastnili reprezentanti našej školy takmer všetkých vekových kategórií, od najmladších žiakov (prvý stupeň), cez mladších žiakov, až po našich najstarších. Bojovali v short tracku-rýchlokorčuľovaní, lyžovaní-slalom a snowboard, behu na lyžiach, sánkovaní, plávaní, bowlingu, malom futbale, MIX volejbale, tenise a v atletike. Za víťaznou školou, ktorá má raz toľko žiakov ako naša, sme zaostali len o 4,5 boda, čo poukazuje na veľkú športovú všestrannosť našich detí, ktoré sa úspešne zapájajú do všetkých druhov a odvetví športu, ktorý sa koná na školách. Za túto vzornú reprezentáciu našej školy im patrí veľká vďaka !!!(tp)

   

 • Návšteva spišského divadla

  Dňa 6.6.2017 sa žiaci 1. stupňa vybrali za kultúrou do spišského divadla na predstavenie Tri vlasy deda Vševeda. Rozprávka bola o chudobnom Plavčíkovi, ktorý sa vyberie na dlhú dobrodružnú cestu za tajomným dedom Vševedom, aby získal od neho tri zlaté vlasy a mohol sa tak oženiť s princeznou. Je to nebezpečná úloha, pretože doteraz sa ešte nikdy nikto odtiaľ živý nevrátil. Plavčík s pomocou troch sudičiek prekonal  nástrahy a prekážky zlého kráľa. Vytrvalosť, dobré srdce a láska sú tou najmocnejšou zbraňou proti zlu a pýche. Tak ako každá rozprávka aj v tejto dobro zvíťazilo na zlom.(sp)

 • Deň otvorených dverí

  V piatok 2. júna strávili žiaci 2.B krásne slnečné predpoludnie na Dni otvorených dverí vo vojenskom útvare v Poprade - Strážach. Dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií. Zaujala ich vojenská technika, autá, tanky.. Mali možnosť pozrieť si stan, v akom bývajú vojaci počas cvičení, vidieť tank zvnútra, zastrielali si zo vzduchovky. Najmä chlapcov zaujali ukážky bojových umení, sebaobrana. Najviac času strávili pri zbraniach, ktoré si mohli chytiť, vyskúšať, aké sú ťažké, skúšali si prilby, plynové masky.. Celým útvarom nás sprevádzal zamestnanec vojenského útvaru. Každé dieťa dostalo aj sladkú maškrtu - šišku a spomienkové predmety na tento deň. Cestou do školy sme trochu budili pozornosť okoloidúcich, pretože sme všetci vyzerali ako skutoční vojaci..Pomaľovaní, zamaskovaní. Väčšina z detí sa po tomto peknom dni chce stať vojakom a vojačkou. /ab/

 • MDD

  Ďakujeme sponzorom za milý darček, ktorý nás veľmi potešil. Žiaci 1. stupňa /ab/

 • Kúzelná fyzika

  V stredu 24. mája sa žiaci druhého stupňa zúčastnili na predstavení KÚZELNEJ FYZIKY. Bola to skvelá príležitosť  motivovať žiakov k štúdiu tejto prírodovednej disciplíny. Dozvedeli sa čo je to gyroskop, ako fungovali prvé fontány, ako môžeme využiť magnety inde ako na chladničke, koľko váži vlak, ako sa miešajú farby, a pod. Program bol veľmi zaujímavý a poučný.  (as)

 • Máme atletický víťazný hetrik družstiev !!!

  Atletické súťaže sme úspešne zakončili tretím víťazstvom nášho družstva - tentokrát zabojovali naši najmladší. Na Kinderiáde - atletickej súťaži žiakov 2. až 5. ročníka, naše chlapčenské družstvo nenašlo premožiteľa. Spomedzi deviatich popradských škôl získali prvé miesto a okrem medajlí z individuálnych disciplín, priniesli do školy aj pekný "zlatý" pohár. Gratulujeme k peknému úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu. (tp)

 • Jablko - citrón

  31. 5. 2017

  V rámci každoročnej dopravno-preventívnej akcie Jablko – Citrón zmiešané hliadky policajtov a detí opäť hodnotili, ako vodiči dodržiavajú dopravné predpisy, najmä predpísanú rýchlosť. Vodičov, ktorí povolenú rýchlosť dodržali, odmenili žiaci našej školy jablkami, pri porušení predpisov zase dostali  vo väčšine prípadov namiesto pokuty kyslý citrón. Táto akcia chce upozorniť na prekračovanie maximálne povolenej rýchlosti (je to druhá najčastejšia príčina dopravných nehôd) a upozorňuje vodičov, aby sa správali zodpovedne na cestách a jazdili pomaly. Preventívnu akciu organizuje Policajný zbor a poisťovňa Generali od roku 2000. Dnes sme rozdali 13 jabĺk a 7 citrónov.(sp)

 • Maratón čítania

  31. 5. 2017

  Žiaci 4. A,4. C a 3. C triedy sa zapojili do 10. ročníka Čítajme si…2017  pod záštitou Linky Detskej istoty, do ktorého sa každoročne pripája aj naša knižnica v Spišskej Sobote. Inak tomu nebolo ani tento rok. Čítali sme z krásnej knihy Babči B. Kardošovej s názvom Traja kamoši a fakticky fantastický poklad. Projekt vznikol pred desiatimi rokmi s cieľom pritiahnuť k čítaniu viac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková.(sp)

 • Máme najlepšie družstvo mladších žiakov v atletike !!!

  25. 5. 2017

  Minulý týždeň pokračoval Mestskou športovou olympiádou mesta Poprad. A opäť sme mali úspešné družstvo v atletike!!! Po úspechu starších žiačok na majstrovstvách okresu, sa mladším žiačkam darilo pomenej, ale tentoraz sa vyhecovali mladší žiaci. Tí ako družstvo, nenašli premožiteľa spomedzi žiadnej školy v meste Poprad a za víťazstvo priniesli do školy krásny pohár. Všetkým úspešným atlétom v individuálnych disciplínach gratulujeme a všetkým zúčastneným ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.(tp)

 • Florbalová epizóda úspešne ukončená

  19. 5. 2017

  Na majstrovstvách kraja vo florbale sa dievčatá umiestnili na krásnom treťom a chlapci na výbornom druhom mieste!! Toto je úspešné ťaženie nášho dievčenského a chlapčenského florbalového družstva. Obidve florbalové partie prešli skupinovým sitom v našej telocvični a náročnou konfrontáciou na okresnom kole v Matejovciach, kde sa každý súper pokúšal o náš skalp. Úspešné okresné kolo nás posunulo na krajské majstrovstvá do Prešova. V obidvoch kategóriách boli nesmierne náročné, aj s určitou dávkou smoly, ale aj taký býva šport. O konečnom umiestnení pri dievčatách viac menej rozhodli samostatné nájazdy, ktoré nás odsunuli na boj o bronzové medajly. Pri chlapcoch vo finále sme na nesmierne silných profesionálnych ligových  florbalistov z Lipian jednoducho nemali a tak sme sa museli uspokojiť s druhým miestom. Dievčatám a chlapcom reprezentujúcim našu školu gratulujeme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy a mesta Poprad !(tp)

 • V atletike patríme medzi najlepších v okrese !

  18. 5. 2017

  V okresnej atletickej súťaži družstiev chlapcov máme striebro a dievčatá šokujúco vybojovali zlato ! V súťažiach jednotlivcov medailové stupne sme obsadzovali zriedkavejšie, ale vyrovnané výkony na popredných miestach všetkých našich chlapcov a dievčat nám zabezpečili už spomínané super umiestnenia družstiev. Dievčatám budeme zároveň držať palce na majstrovstvách kraja v Prešove budúci týždeň. Gratulujeme a za vzornú reprezentáciu ďakujeme !!!(tp)

 • Majstrovstvá okresu vo futbale starších žiačok

  15. 5. 2017

  Uplynulý športový týždeň začali staršie žiačky majstrovstvami okresu vo futbale.Napriek tomu, že súperkami našich dievčat boli prevažne dievčatá venujúce sa futbalu na klubovej úrovni, hanbu nám neurobili. Smolným gólom 5 sekúnd pred koncom, sa dievčatá pripravili o fantastický bronz. Nevadí, zamiaková medaila a sympatické futbalové výkony našich dievčat určite potešili a ukázali, že Sobotská škola v športových súťažiach sa môže oprieť nielen o chlapcov z hokejových tried. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu.(tp)

 • Čítajú starší mladším

  Kedže tento školský rok patrí rozvoju čitateľskej gramotnosti, naše angličtinárky sa rozhodli zorganizovať akciu "Čítajú starší mladším." Žiaci deviateho ročníka sa v rámci hodín anglického jazyka podujali prečítať mladším spolužiakom rozprávku, pomocou ktorej ich naučili nové anglické slovíčka a zahrali si s nimi rôzne aktivitky na posilnenie čitateľských a komunikačných zručností. Na záver hodiny si žiaci mohli prostredníctvom pracovných listov skontrolovať, čo sa naučili a zapamätali si. -LS-

 • Ján Findra na celoslovenskom finále IQ Olympiády

  Do súťaže IQ Olympiáda sa celkovo registrovalo 14 114 detí zo 706 základných škôl a osemročných gymnázií z 372 miest a obcí z celého Slovenska. V pondelok 15.5.2017 sa konalo na Oravskom hrade celoslovenské finále, do ktorého postúpilo 60 talentov z regionálnych kôl. Našu školu reprezentoval Ján Findra z 8. A triedy a umiestnil sa na peknom 27. mieste. Srdečne blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. (pz) 

 • Medzinárodný deň sťahovavých vtákov

  V piatok sa žiaci 1. stupňa zúčastnili environmentálnej besedy na tému Medzinárodný deň sťahovavých vtákov. Beseda bola určená na zvýšenie povedomia o celosvetovo ohrozených sťahovavých vtákoch. Tento deň je oslavou inštinktov a schopností vtákov prekonávať obrovské vzdialenosti. Ich dôvodom je sťahovanie za potravou. Žiaci si z prednášky p. Procházkovej odniesli veľa zaujímavostí zo života vtákov.(sp)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou Vagonárska ulica 1600/4, Poprad - Spišská Sobota
  Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
 • +421 52 77 69 088 - Základná škola
  +421 910 890 470 - Riaditeľ školy
  +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa 2. stupeň
  +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa 1. stupeň
  +421 911 240 115 - Ekonóm školy
  +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň
  +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ
  +421 52 77 69 536 - Materská škola
  +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ

Fotogaléria