Navigácia

 • Oznam pre žiakov a rodičov školy

  Z dôvodu rekonštrukcie prístupových ciest a chodníkov, ktorá začína dňom 18.09.2017 vás žiadame o dodržiavanie usmernení a pokynov realizátora stavby k pohybu osôb v areáli školy a dodržanie prísneho zákazu vstupu na stavenisko, ktoré bude realizátorom stavby vyznačené. Vstup do budovy ZŠ bude regulovaný podľa postupu stavebných prác (bude využitý aj bočný vchod do hlavnej budovy).

 • Colníci u nás v škole

  Drogy sú lákadlom a tým veľkým nebezpečenstvom pre dnešnú mládež, preto sa o prevenciu snažíme organizovaním zaujímavých aktivít. V piatok naše pozvanie prijali pracovníci Finančnej správy Prešov. Na školskom dvore sa uskutočnila ukážka ich práce. Žiaci prvého stupňa sa oboznámili s výzbrojou i služobným autom. Zaujímali sa o vybavenie auta, skúšali zbrane a nepriestrelné vesty. Colníci žiakom rozprávali o škodlivosti fajčenia a užívania drog, ukázali im vzorky, aby si dávali pozor, keď ich niekto ponúkne neznámou látkou. Najzaujímavejšie na stretnutí bolo, keď žiaci na vlastné oči mohli vidieť colníkov v akcii, ako zadržali pašeráka cigariet a ako pes vyhľadával drogy a tabak. Pre žiakov boli pripravené názorné ukážky technického zabezpečenia a donucovacích prostriedkov ako sú putá, obušky, paralyzátory a iné. Tie pomáhajú colníkom hlavne v zložitých situáciách. Na stretnutí nechýbal ani služobný pes Lora, ktorý žiakom predviedol poslušnosť. Nakoniec žiakov zaujal premietnutý film o výcviku služobných psov. Stretnutie s colníkmi bolo veľmi príjemné a poučné, žiaci sa obohatili novými poznatkami a zážitkami.

 • Začiatok školského roka 2017/2018

  V našej škole sme oslávili začiatok školského roka takto veselo a s úsmevom. Deťom a hlavne tým najmladším vyčarili úsmev na tvárach maskoti- Kamko a Plavko.

 • Slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018.

  Riaditeľstvo ZŠ s MŠ oznamuje žiakom a rodičom tunajšej školy, že slávnostné otvorenie školského roka 2017/2018 sa uskutoční dňa 04.09.2017 (pondelok) o 9:00 hodine pred hlavným vchodom budovy základnej školy. V prípade nepriaznivého počasia bude slávnostné otvorenie v budove školy.

  PaedDr. Adriana Oravcová

         riaditeľka školy

 • Letné prázdniny

  Žiakom a kolegom našej školy prajeme príjemné prežitie letných prázdnin.

                                                                                                                                                                           (vš)

 • 6. 7. 2017

  Aktualizovali sme modul Videli sme v TV (pz)

 • Hokejisti hokejistom

  Po niekoľkých rokoch opäť otvorili dvere našej školy bývalí žiaci - hokejisti popradského A mužstva, aby svojim malým kolegom odovzdali vysvedčenia. Štvrtákom odovzdal vysvedčenie Matúš Paločko. Bolo to príjemné spestrenie posledného dňa v škole. Malých hokejistov motivoval k lepším školským výsledkom aj Peter Bjalončík. (sp)

 • Koniec školského roka v Aquacity

  Koniec školského roka naši žiaci zažili netradične, šantením a zábavou vo vodnom parku AQUACITY Poprad. Pred tým ako dostali vysvedčenia, stihli naživo natočiť šoty do Telerána, vyšantiť sa na Majskej pyramíde, v tobogánoch, teplých sedacích bazénoch a vonkajšom plaveckom bazéne s rôznymi nafukovacími hračkami. Takto si spestrili posledný vyučovací deň. (sp)

 • Miško 2017

  Každoročne sa koniec školského roka spája s bilancovaním a vyhodnotením tých najlepších. Aj tento rok sme vyhlásili dve kategórie najlepších žiakov a športovcov, MIŠKO 2017. Vo vedomostnej kategórii zvíťazil Pavol Šimkovič, žiak 9. B triedy a v kategórii najúspešnejší športovec Tamara Potocká z 8. A triedy. Pri tejto príležitosti sa sa s nami rozlúčili aj tí najstarší, ktorí po deviatich rokoch opustili brány našej školy. (sp)

 • Škola v prírode

  V dňoch od 19. - 23. 06. sa naši štvrtáci zúčastnili školy v prírode v Ľubovnianskych kúpeľoch. Super slnečný 5-dňový pobyt v hoteli Ľubovňa, ktorý sa nachádza neďaleko Novej Ľubovne, si žiaci užívali ako sa  patrí. Každé dopoludnie sa žiaci učili SJL a M, osvojovali si učivo z prírodovedy a vlastivedy.Hravou formou poznávali okolitú prírodu. Popoludní nechýbali športové aktivity, súťažné hry a plávanie v hotelovom bazéne. V rámci večerného programu boli pre žiakov pripravené zábavné aktivity na lepšie spoznávanie sa, tímovú prácu a zábavu.Veľkým zážitkom bol celodenný výlet na Ľubovniansky hrad, sokoliari, návšteva meštianskeho domu a bojového tábora. Pobyt v prírode veľmi rýchlo ubehol. Deti odchádzali domov šťastné, veselé a plné nových zážitkov a poznatkov. (sp)

 • Úspech v čitateľskej súťaži - Čítame s Osmijankom

  Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do celoslovenskej súťaže „ Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!“ Tohto roku sme sa pridali s 3.B triedou. V Osmijankovej literárnej záhrade  sme  lúštili 8 literárnych úloh, pri ktorých sme sa zoznámili s novými knihami,  spisovateľmi, ilustrátormi a zároveň sa stali  literárni a výtvarní tvorcovia. Celoslovenské hodnotenie tejto súťaže nám prinieslo vynikajúce umiestnenie v tretej osmičke. Z úspechu sa veľmi tešíme. (ik)

                                                                                      

 • Školská športová olympiáda

  13. 6. 2017

  Dnes sa uskutočnil 39. ročník školskej športovej olympiády. Všetky zápolenia prebehli bez problémov a v duchu fair play. Deti z MŠ až po najstarších deviatakov súťažili vo futbale a florbale a v ľahkoatletických disciplínach: beh na 50, 60, 300, 800 metrov, štafeta 4x60 m, skok do diaľky z miesta, hod medicimbalom, hod kriketovou loptičkou, vrh guľov, skok do diaľky. Víťazov si môžte pozrieť vo fotogalérii. (sp)

 • Zber papiera - konečné výsledky!!!

  Chceme sa poďakovať všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí sa aj tohto roku zapojili do zberu papiera. Tu sú konečné výsledky. Najlepší zberači budú ocenení na slávnostnej akadémii 29. júna. (pz)

 • Markušovský kaštieľ

  9. 6. 2017

  Blíži sa koniec školského roka a s ním sú spojené koncoročné výlety. Aj žiaci 3. B a. 4. C triedy sa vybrali na jeden. Tentokrát to bol výlet do Markušovského kaštieľa. V kaštieli bola expozícia historického nábytku doplnená zbierkami aj z ďalších objektov východného Slovenska. Pútavý výklad sprievodkyne a slnečné počasie prispelo ku krásnemu zážitku.(sp)

 • Gymnastika v tanci

  8. 6. 2017

  V gymnastickom záujmovom útvare sa počas celého roka venujeme príprave na gymnastický štvorboj, kde sme tento rok v okresnom kole v kategórii A dievčat  získali krásne 2. miesto. Okrem iného sa na hodinách gymnastiky venujeme aj tancu, do ktorého vkladáme rôzne gymnastické prvky. Pozri fotogalériu. (Z.O.)

 • Sme druhí v ŠOMP !

  Športová olympiáda mesta Poprad - zúčastnených spolu 15 základných škôl a 8.ročných gymnázií mesta Poprad - zimná časť, letná časť - 11 druhov športov - celkové umiestnenie 2. miesto! Toto je krátke zhrnutie nášho celoročného zápolenia. Tejto olympiády sa zúčastnili reprezentanti našej školy takmer všetkých vekových kategórií, od najmladších žiakov (prvý stupeň), cez mladších žiakov, až po našich najstarších. Bojovali v short tracku-rýchlokorčuľovaní, lyžovaní-slalom a snowboard, behu na lyžiach, sánkovaní, plávaní, bowlingu, malom futbale, MIX volejbale, tenise a v atletike. Za víťaznou školou, ktorá má raz toľko žiakov ako naša, sme zaostali len o 4,5 boda, čo poukazuje na veľkú športovú všestrannosť našich detí, ktoré sa úspešne zapájajú do všetkých druhov a odvetví športu, ktorý sa koná na školách. Za túto vzornú reprezentáciu našej školy im patrí veľká vďaka !!!(tp)

   

 • Návšteva spišského divadla

  Dňa 6.6.2017 sa žiaci 1. stupňa vybrali za kultúrou do spišského divadla na predstavenie Tri vlasy deda Vševeda. Rozprávka bola o chudobnom Plavčíkovi, ktorý sa vyberie na dlhú dobrodružnú cestu za tajomným dedom Vševedom, aby získal od neho tri zlaté vlasy a mohol sa tak oženiť s princeznou. Je to nebezpečná úloha, pretože doteraz sa ešte nikdy nikto odtiaľ živý nevrátil. Plavčík s pomocou troch sudičiek prekonal  nástrahy a prekážky zlého kráľa. Vytrvalosť, dobré srdce a láska sú tou najmocnejšou zbraňou proti zlu a pýche. Tak ako každá rozprávka aj v tejto dobro zvíťazilo na zlom.(sp)

 • Deň otvorených dverí

  V piatok 2. júna strávili žiaci 2.B krásne slnečné predpoludnie na Dni otvorených dverí vo vojenskom útvare v Poprade - Strážach. Dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií. Zaujala ich vojenská technika, autá, tanky.. Mali možnosť pozrieť si stan, v akom bývajú vojaci počas cvičení, vidieť tank zvnútra, zastrielali si zo vzduchovky. Najmä chlapcov zaujali ukážky bojových umení, sebaobrana. Najviac času strávili pri zbraniach, ktoré si mohli chytiť, vyskúšať, aké sú ťažké, skúšali si prilby, plynové masky.. Celým útvarom nás sprevádzal zamestnanec vojenského útvaru. Každé dieťa dostalo aj sladkú maškrtu - šišku a spomienkové predmety na tento deň. Cestou do školy sme trochu budili pozornosť okoloidúcich, pretože sme všetci vyzerali ako skutoční vojaci..Pomaľovaní, zamaskovaní. Väčšina z detí sa po tomto peknom dni chce stať vojakom a vojačkou. /ab/

 • MDD

  Ďakujeme sponzorom za milý darček, ktorý nás veľmi potešil. Žiaci 1. stupňa /ab/

 • Kúzelná fyzika

  V stredu 24. mája sa žiaci druhého stupňa zúčastnili na predstavení KÚZELNEJ FYZIKY. Bola to skvelá príležitosť  motivovať žiakov k štúdiu tejto prírodovednej disciplíny. Dozvedeli sa čo je to gyroskop, ako fungovali prvé fontány, ako môžeme využiť magnety inde ako na chladničke, koľko váži vlak, ako sa miešajú farby, a pod. Program bol veľmi zaujímavý a poučný.  (as)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
 • +421 52 77 69 088 - Základná škola
  +421 910 890 470 - Riaditeľ školy
  +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa pre 2. stupeň
  +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa pre 1. stupeň
  +421 911 240 115 - Ekonóm školy
  +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň
  +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ
  +421 52 77 69 536 - Materská škola
  +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ

Fotogaléria