Navigácia

 • eTwinning

   Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do projektu medzinárodných partnerstiev cez internet eTwinning. Tentokrát sme hľadali penfriends, čiže kamarátov na písanie si v anglickom jazyku. Našli sme ich vo Francúzsku a Fínsku. Naši ôsmaci sa prostredníctvom listov v angličtine zoznámili so žiakmi z týchto krajín. Okrem listov sme si vymenili aj e-mailové adresy, aby sme sa mohli zdokonaľovať v anglickom jazyku aj cez letné prázdniny :)   LS

 • KONZULTAČNÝ DEŇ

  14. 5. 2018

  Dňa 21.05.2018 ( pondelok ) sa uskutoční konzultačný deň, v čase od 15:00 do 17:30 hod.

 • Gymnastický krúžok na Dni matiek

   „Láska je strom s koreňmi hlboko v zemi s konármi siahajúcimi k nebu.“ (Bertrand Russell)

   

  Aj tento rok sme naše tanečné vystúpenie venovali našim mamám.  V našom tanci sme sa snažili stvárniť stromy.  Veríme, že sa nám to podarilo, pretože tancujeme od srdca. /ZuOr/

   

   

 • Máme zlato a bronz z majstrovstiev kraja vo florbale !!!

                  Dievčatá bronzové, chlapci zlatí na majstrovstvách kraja !!! Uplynulé týždne sa v školskom športe o. i. niesli v duchu florbalových súťaží chlapcov a dievčat, v ktorých sme boli okrem jediného zápasu u dievčat  neporaziteľní.

                   Skupinová fáza o postup na majstrovstvá okresu sa premiérovo hrala na našom vonkajšom ihrisku. V pohodovom tempe sa dievčatá aj chlapci s prehľadom kvalifikovali na majstrovstvá okresu.

                  Majstrovstvá okresu prebiehajúce v športovej hale Zámoček v Matejovciach boli obsadené veľmi kvalitnými súpermi, najmä zo základných škôl zo Svitu, Sp. Bystrého a Jarnej v obidvoch kategóriách.  Okresné kolo poriadne preverilo naše kvality a pripravenosť na krajské majstrovstvá.

                  Majstrovstvá kraja konajúce sa v Prešove uplynulý štvrtok a piatok nám priniesli obrovskú radosť aj keď s rôznymi pocitmi u chlapcov a u dievčat. Vo štvrtok chlapci svoju spanilú jazdu desiatich zápasov bez prehry ukončili finálovým víťazstvom a zaslúženým postupom na Majstrovstvá Slovenskej republiky.  Hneď na druhý deň v piatok, zažili dievčatá trpkú príchuť radosti  z „len“ tretieho miesta. Ak si uvedomíme, že dievčatá prehrali z 11 zápasov celej súťaže len jeden jediný o jeden gól 2:3 a to ich odsunulo "až" na tretie miesto, tak isté sklamanie dievčat je určite opodstatnené a pochopiteľné.

  Gratulujeme k úspechu a ďakujeme za vzornú reprezentáciu týmto dievčatám a chlapcom:

  Simonka Petrásová 5.C, Sarah Nilabovičová 7.C, Tamara Labusová 7.A, Veronika Masunová 7.A, Sarah Skokanová 8.B, Karolína Rusnáková 8.B, Emília Leskovjanská 8.C, Natália Kopáčová, Dominika Roxerová, Gabika Grígerová a Tamara Potocká, všetky z 9.A

  Maroš Vaverčák, Filip Mešár, Maroš Mešár, Alex Šotek z 8.C, Michal Stanček, Slavo Šlosárik, Tim Danielčák, Noel Šimšaj, Matej Novák, Tomáš Noga, Demo Šulík a  Peter Harbut vsetci z 9.C  (TP)

   

   

 • Medzníky 2. svetovej vojny

  Dňa 20. apríla 2018 sa naši deviataci Ján Findra, Dalibor Dúbravský a Michal Jurč so svojou vyučujúcou dejepisu zúčastnili dejepisnej súťaže, kde si preverili svoje vedomosti z obdobia 2. svetovej vojny, Slovenského štátu, SNP a regionálnej histórie. Spomedzi 24 zúčastnených škôl sme sa umiestnili na 11. – 15. mieste. Ďakujeme za reprezentáciu školy!  (LS)

   

   

 • Šikovné gymnastky

  Dňa 11.4.2018 sme sa zúčastnili súťaže v okresnom kole gymnastického štvorboja v kategórii A – dievčatá, kde sa nám aj tento rok podarilo umiestniť na krásnom 2. mieste, z čoho sa veľmi tešíme. Dievčatá si súťaž užívali. A okrem športovej nálady sme sa nezabudli usmievať. Pozri priložený fotoalbum. ZuOr

 • Dental Alarm

  Pretože správna prevencia zaistí nášmu dieťaťu zdravé zúbky po celý život, rozhodli sme sa aj v našej škole zapojiť do osvetového programu Dental Alarm. Zúčastňujú sa ho žiaci 2. - 4. ročníka. Doteraz prebehli dve školenia, jedno venované Dentálnej hygiene a druhé Anatómii zuba. Školenia vedú šikovné a symaptické študentky zubného lekárstva, prebiehajú formou prezentácií, názorných ukážok, praktických pokusov. Sú vedené zábavným a deťom blízkym prístupom. Pred nami sú ešte dve školenia, na ktoré sa veľmi tešíme. V rámci programu sme sa zapojili aj do zberu starých, použitých zubných kefiek. Za 100 kefiek dostaneme 2 koše na triedenie odpadu. Veríme, že sa nám podarí kefky nazbierať. /ab/

 • Kráska a Netvor

  Dňa 11.4.2018 sa žiaci 1.stupňa zúčastnili divadelného predstavenia Kráska a Netvor . Ako láska a krása v srdci premôžu zlé čary oslovila všetkých divákov. Herci Spišského divadla opäť nesklamali. Za prekrásny umelecký zážitok im patrí veľké "Ďakujeme". (mm)

 • Deň narcisov

  Deň narcisov je jedinečná zbierka Ligy proti rakovine. 13. apríla, v piatok, zaplavili našu školu žlté narcisy. Tretiaci si pripojili žltý narcis na svoj odev. Týmto gestom vyjadrili podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú proti rakovine. Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých, a že majú našu podporu. (SP)

 • Ján Findra na KK MO

  Po víťazstve v okresnom kole matematickej olympiády potvrdil Ján Findra (9. A) svoje kvality aj dňa 27. 3. 2018 na krajskom kole v Prešove, kde sa umiestnil na peknom 3. mieste. Blahoželám a ďakujem za vzornú reprezentáciu! (pz)

 • MATEMATICKÝ KLOKAN

  nie je počítajúce zviera, ale najväčšia matematická súťaž na svete aj na Slovensku. V tomto roku sa na našej škole do súťaže zapojilo 85 žiakov. Ak vieš svoj kód, pozri si svoje výsledky. Možno si to práve Ty, kto získa vecnú cenu za najlepšie výsledky na škole, alebo vyhráš jeden zo siedmych tabletov. Ak si kód stratil, zastav sa v kabinete matematiky. (pz)

 • IQ OLYMPIÁDA

  Školské kolo prebieha od 9. do 13. apríla 2018. O súťaži sa viac dozviete na stránke IQ OLYMPIÁDA.  (pz)

 • Zápis do 1. ročníka základnej školy

 • Zápis do 1. ročníka základnej školy

  Zápis našich prváčikov pre nový školský rok 

  prebieha v takto krásne pripravenej triede.

 • Veľká noc

  Želáme vám veľa smiechu,

  na Veľkú noc len potechu.

  V pondelok veľký zhon,

  kupačov plný dom,

  dievčatám vody z potoka,

  budú svieže do roka.

  Želajú žiaci 3. A triedy (SP)

 • BIBLICKÁ OLYMPIÁDA OKRESNÉ KOLO

  Dňa 22. marca 2018 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola Biblickej olympiády. Trojčlenné družstvá z jedenástich základných a stredných škôl  popradského dekanátu  bojovali v znalosti Svätého Písma.  Skupina našich žiakov získala siedme miesto. Súťaž sa konala v pastoračnom centre Kostola sv. Cyrila a Metoda v Poprade. Našu školu reprezentovali Dávid Pružinský 7.A, Jakub Jakubčák 9.C,  Matej Štefaňák 6.B. Ako náhradník,  no po dohode výmenou súťažiacich, Simona Bezáková,  ktorá prispela k vyššiemu umiestneniu. 

  Akcia mala zmysel  najmä v duchovnom vzraste cez poznanie Božieho slova. 

  Víťazom gratulujeme!!! (DK) 

 • Zimná časť ŠOMP pre Sp. Sobotu ukončená k spokojnosti !

  Zimná časť školskej olympiády mesta Poprad behom na lyžiach na Š. Plese  dospela k svojmu záveru. Na olymiáde sa súťažilo v sánkovaní, bowlingu, rýchlokorčuľovaní a lyžovaní – slalome, snowboarde a behu na lyžiach. Reprezentanti našej školy ako jednotlivci, ale aj ako družstvá, vybojovali krásne umiestnenia na stupňoch víťazov a bodovaných miestach, čo našu školu v celkovom hodnotení popradských škôl vynieslo na predbežnú prvú pozíciu!

  Toto sú naši reprezentanti, ktorí súťažili v zimnej časti mestskej olympiády:

  SÁNKOVANIE    –  Patrik Františka, Patrik Vaverčák, Marek Brejčák – všetci  6.C            

  BOWLING           -   Adam Gajan, Alex Šotek, Markus Suchý – všetci 8.C                                              

  SHORTTRACK    -  Petrásová Simona 5.C, Lopatovský Dávid 7.C, Leskovjanská Emília 8.C, Stanček Michal 9.C, Cvejnová Viktória 4.C, Harbut Peter 9.C, Kožuch Matej 7.C, Román Matej 9.C, Šimková Ema 7.A, Barabas Ela 6.B, Labusová Tamara 7.A

  SLALOM              -  Štefániková Natália 5.B, Šimková Ema 7.A, Františka Patrik 6.C, Kormaníková Tatiana 9.A, Vrbenská Sophia 7.A, Valigurský Lukáš 7.C, Strož Richard 8.C, Dvořák Daniel 9.C, Františka Dominik 9.C

  SNOWBOARD   - Labusová Tamara 7.A, Brejčák Marek 6.C

  BEH NA LYŽIACH -Dvořák Daniel 9.C, Dúbravský Dalibor 9.A, Molitoris Daniel 9.A, Krajč Adam 7.A, , Labusová Tamara 7.A Kormaníková Tatiana 9.A, Potocká Tamara 9.A

  Gratulujeme k športovým úspechom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.(TP)

 • Týždeň slovenských knižníc 2018

  Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov. Konkrétne  je  to už od roku 1955, kedy ho v bývalom Československu vyhlásili na počesť Mateja Hrebendu Hačavského. Cieľ bol naozaj jednoduchý – chceli tak podporiť záujem o knihy. V Podtatranskej knižnici v Poprade, v pobočke v Spišskej Sobote si pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc 2018 pripravili pre žiakov zaujímavé podujatie. Žiaci druhého ročníka sa zúčastnili tvorivých dielní s ilustrátorkou knihy Lara  a nebo, s pani Jankou Kalixovou. Tá im zaujímavou formou ukázala, ako knižku ilustrovala, aké techniky použila. Žiaci si vyskúšali výrobu pečiatok a na chvíľu sa stali ilustrátormi. (AB)

 • Týždeň mozgu 2018

  Práve mozgu je venovaný prebiehajúci týždeň od 12.-18. marca. Aj žiaci 3.A triedy sa pripojili k celosvetovej aktivite Týždeň mozgu. Porozprávali sa o prevencii a ochrane zdravia so zameraním na ochranu, ktorá postihuje mozog. Žiaci si „precvičovali“ mozog rôznymi aktivitami – hlavolamy, čítanie, krížovky...Udržať si mozog v dobrom zdraví, a pamäť v dobrej kondícii po dlhé roky znamená, že sa o ňu musíme starať. (SP)

 • "Rodný môj kraj zo všetkých najkrajší"

  8. marca 2018 sa v Podtatranskej knižnici v Poprade konalo vyhodnotenie literárnej a výtvarnej súťaže " Rodný môj kraj...", ktorú zorganizoval Miestny odbor Matice slovenskej v spolupráci s odborom školstva MsÚ v Poprade. Naša škola získala sedem ocenení! Tomáš Málik (6.B), Dávid Barilla a Radoslav Lipták (7.C) získali cenu a diplom za básne ocenené v literárnej časti súťaže. Vo výtvarnej časti získali ocenenia Tomáš Frankovský a Gabika Majerčáková zo 4.A a Richard Husár s Timotejom Knapíkom zo 7.C. Súťaž bola poctou 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky a 90. výročiu založenia Miestneho výboru Matice slovenskej.(al)

strana:

Novinky

Kontakt

 • Základná škola s materskou školou
  Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
 • +421 52 77 69 088 - Základná škola
  +421 910 890 470 - Riaditeľ školy
  +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa pre 2. stupeň
  +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa pre 1. stupeň
  +421 911 240 115 - Ekonóm školy
  +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň
  +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ
  +421 52 77 69 536 - Materská škola
  +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ

Fotogaléria