• PIATACI: PRÁZDNINOVÝ HOKEJOVÝ SEN

28. 2. 2023

Častokrát sa stáva, že mladí športovci nemájú vždy prázdniny tak ako ich rovesníci. Naši chlapci piataci sa stále sústredene pripravujú na budúco týždňový turnaj, ktorý odohrajú na domácom štadióne v úvode jarných prázdnin. Turnaj je pre malého hokejistu pravdepodobne výnimočná udalosť. Veľakrát o tom sníva už niekoľko dní vopred. Chlapci si porovnajú sily z mužstvami, s ktorými nehrávajú často.

Budeme im držať palce!

Chlapci to vidia takto:

Filip Zaťura, hráč 5. ročníka: „Na turnaj sa veľmi teším. Škoda, že nepríde mužstvo z USA. Som zvedavý na výsledok ako sa umiestnime, ako si porovnáme sily so svojimi rovesníkmi. Verím že to vyhráme 🙂 dáme to toho všetko 🙂.“

Richard Frankovský, hráč 5. ročníka: „ Sníva sa mi o turnaji, že ako tím spravíme pekný výsledok. Môj sen je prvé miesto, ale spokojný budem aj s druhým. A ešte by bol splnený sen, ako tím zdvíhame pohár nad hlavu a tie super emócie 😀“

• ÔSMACI: NÁROČNÁ ZLATÁ TURNAJOVÁ PREVIERKA

27. 2. 2023

​​​​​​Do konca žiackej hokejovej sezóny 2022 / 23 ostáva zhruba jeden a pol mesiaca. Súťaž starších žiakov ma svoje finále v podobe „ Finale four „ – turnaja štyroch najlepších mužstiev z celého Slovenska.  Účasť na tomto prestížnom turnaji si chcú vybojovať aj naši ôsmaci. Vhodnou prípravou na záver dlhodobej časti súťaže východoslovenského regiónu bol kvalitne obsadený turnaj v Nitre, ktorý sa hral 24. a 25. Februára 2023 ( piatok, sobota). Turnaja sa zúčastnili Hoba Bratislava, Mha Martin, HC Slovan Bratislava, domáca Nitra a naši chlapci. Turnaj sa hral 2 x 20´, zaujímavosťou bolo 5´ predlženie 3 – 3 o extra pomocný bod. Na chlapcov čakala porcia štyroch zápasov za dvadsaťštyri hodín. O kvalite súperov, náročnosti a vyrovnanosti zápasov hovoria aj výsledky nášho mužstva. Chlapci museli bojovať o každý gól, každý centimeter ľadu. Pred posledným zápasom s Nitrou bolo jasné, že ak chlapci neprehrajú budú víťazmi turnaja. Chlapci remizovali obe tretiny. Predĺženie síce prehrali, ale aj tak sa stali víťazmi turnaja a s radosťou viezli domov zlaté medaily.

​​​​​​​Povedali po zápasoch:

Marco Bobko, brankár, po zápase s Hobou Bratislava ( 1:0, 1:0, 0:0): „ Hrali sme dobre, až na tých pár chýb a mohli sme premeniť viac šancí. Ťažko sa hodnotí záver zápasu, pretože hráči súpera hrali trošku zákerne. Predĺženie bolo zaujímavé, hralo sa z jednej strany na druhú.

Filip Drefko, obranca, po zápase so Slovanom Bratislava ( 2:0, 3:1, 0:1): „Zápas mal vynikajúcu úroveň. Hralo sa parádne, napínavý zápas. V druhej tretine sme viac hrali v útočnom pásme, viac sme si verili na puku, strieľali sme, chodili sme do bránky. Lepší bol backcheck. Naši chlapci v bráne odvádzajú vynikajúcu prácu.“

​​​​​​​​​​​​​​Dušan Olekšák, útočník, po zápase s Martinom ( 2:0, 4:1, 1:0): „Bol to fakt dobrý zápas, mali sme šance, premenili sme ich. Ako tím sme hrali spolu, každý bojoval za každého a vyšlo nám to. Turnaj je kvalitný, stretneme sa s tými, s ktorými nehrávame v lige. Zatiaľ je to paráda. Chceme vyhrať tento turnaj, chcem pomôcť, aby sme ho doviedli do víťazného konca.“

Matej Horváth, obranca, po zápase s HK Nitra ( 1:1, 1:1, 0:1): Po predchádzajúcich zápasoch sme vedeli, že tento dvojzápas bude rozhodujúci a mali sme veľkú motiváciu. Nastúpili sme do zápasu s veľkým nasadením. Bol to veľmi vyrovnaný, tvrdý a fyzický zápas. Také zápasy mám ja rád. V prvom zápase sa nám na konci podarilo vyrovnať a v druhom zápase sme otvorili skóre no Nitrania vyrovnali. V predĺžení sme dostali gól ale nakoniec to stačilo na 1. miesto na tomto turnaji.“

Chlapcom a trénerom blahoželáme, držíme palce v závere sezóny.

​​​​​​​MB

• KRÁSNE HOKEJOVÉ DIVADLO AJ SO SLZAMI V ZÁVERE POPRAD CUP – U.

19. 2. 2023

Radosť na jednej a smútok na druhej strane po góloch v sieti, potlesk po pekných akciách, súboje o každý centimeter ľadu, bolestivé grimasy po tvrdých súbojoch, emócie po verdiktoch rozhodcov, náznaky šarvátok, oddychové časy, prázdne bránky pri power play. Hokej opäť ukázal svoju tvár. V nedeľu zaplnili tribúnu Tréningovej haly mesta Poprad diváci, fanúšikovia – rodičia, súrodenci, príbuzní – chlapcov 6. ročníka z Martina, Košíc, Trenčína a Popradu. Skvelá atmosféra na tribúne bola ozdobou šiestich kvalitných zápasov medzi týmito súpermi. Turnaj sa hral 2 x 20´, kde každá tretina bola hodnotená ako samostatný zápas. Takýto formát dáva možnosť pri sčítavaní výsledkov na zaujímavú zápletku. Bolo to tak aj tentoraz. Priebežné výsledky pred poslednými dvoma zápasmi určili, že zápas Košíc a Martina bude súbojom o zlato a Poprad s Trenčínom budú bojovať o bronzové medaily. Naši chlapci pred zápasom strácali na Trenčín bod, víťazstvom 6:2 v prvej tretine sa dostali do výhody. V poslednej tretine potrebovali uhrať bod, aby sa mohli tešiť z bronzu. Všetko bolo ideálne a pred vhadzovaním v čase 18:52 bolo skóre 3:3. Záverečná minúta priniesla hektický záver so šancami na jednej aj druhej strane. 6 sekúnd pred koncom strelili gól Trenčania a uchmatli si bronzové medaily.

Naši chlapci si po skončení zápasu aj poplakali, za svoje výkony sa však nemusia hanbiť.

Ohlasy zo šatní:

Miriam Junasová, najlepšia brankárka turnaja, MHA Martin: „ Naše mužstvo hrá lepšie v útoku ako v obrane. Nevyšla nám najmä druhá tretina proti Popradu. Vtedy chlapci mohli viac pomôcť kolegovi Arturovi v bráne.“

Samuel Šebo, najlepší obranca turnaja, MHA Martin: „Zatiaľ hráme veľmi dobre. Súperi sú veľmi ťažký. Proti Trenčínu sme sa veľmi báli, ale nakoniec sme to uhrali. Mohli sme vyhrať obidve tretiny, ale sa nám to nepodarilo. Proti Popradu sme vyhrali prvú tretine, ale v druhej sme nemali sily, lebo sme hrali dva zápasy po sebe.“

Matúš Horňák, najlepší útočník turnaja, HC Košice: „ Niektoré zápasy sa nám vydarili, niektoré nie. Zvládli sme celkom dobre prvý zápas. V druhom sa nám viac vydarila druhá tretina. Mali sme šance a premenili sme ich. Posledný zápas to nebolo až také dobré, skôr tragédia, nedarilo sa nám.“

Michal Hanečák, najužitočnejší hráč turnaja, HK ŠKP Poprad: Turnaj sa mi veľmi páčil, až nato, že nám neprialo šťastie. Myslím si však, že sme do toho dali všetko, čo bolo v našich silách.“

Matija Radivojevič, hráč Dukly Trenčín: „ Dúfal som, že budeme prví. Som rád, že sme tu mohli byť. Chceli by sme viac takýchto turnajov.

• Pokračovala Športová olympiáda mesta Poprad

16. 2. 2023

ŠOMP pokračovala lyžiarskou časťou v Lučivnej. Naši žiaci si s ostatnými žiakmi mesta zmerali šikovnosť a čas  v slalome, snowboardovom slalome a v behu na lyžiach. Najviac sa darilo našim snowboardistom, kde ako družstvo v zložení Tarageľ Alex, Kokoruďa Adam, Bujňáková Dominika, Šimková Karolína a Tkáč Maxo obsadili celkové 2. miesto. Výborne zabojovali aj chlapci na bežkách v zložení Horváth Matej, Frankovský Tomáš, Zehradník Dávid a Saloušek Dávid. Veľká škoda, že im v bojoch nepomohlo ani jedno dievča našej školy. V obrovskom slalome na lyžiach s časom a kvalitnými súpermi bojovali Olekšák Tomáš, Zbiňovcová Jana a Zuzana, Lipnická Lilian, Masunová Monika, Kožuchová Karolína,Božoň Martin, Králik František, Krempaský Leon a Bobko Marco. Obetavým športovcom gratulujeme k výsledkom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.tp

• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín 5. – 9. ročník

15. 2. 2023

​​​​​

​​​​

V umeleckom prednese poézie a prózy s názvom Hviezdoslavov Kubín (školské kolo) si 8.2. 2023 zmerali sily žiaci druhého stupňa našej školy, a to v dvoch kategóriách: II. kategória - žiaci 5. a 6. ročníka a III. kategória - žiaci 7. až 9. ročníka. Porota sa potešila veľkému záujmu žiakov o prednes a veľmi peknému výberu ukážok z poézie i prózy. Súťažiaci svojou recitáciou vytvorili umeleckú atmosféru v bežnej školskej učebni.

Nakoniec boli určení víťazi, ktorí budú našu školu reprezentovať v obvodnom kole i žiaci, ktorí obsadili 2. a 3. miesto:

3. miesto: Liliana Lipnická, Lenka Frankovská

Všetkým srdečne BLAHOŽELÁME a víťazom prajeme veľa úspechov v ďalších kolách!

(SoKub, MarKna)

• Šiestaci: " Pripravujeme sa a ...."

13. 2. 2023

Séria domácich turnajov pre mládežnícke družstva HK ŠKP Poprad bude pokračovať jednodňovým turnajom, na ktorý sa pripravuje družstvo 6. ročníka. Turnaj sa uskutoční v nedeľu 19. februára 2023 v Tréningovej hale Mesta Poprad. Domácich hráčov sme sa opýtali „ Čo očakávaš od jednodňového turnaja, ktorý sa bude konať v Poprade a zúčastnia sa ho mužstva Trenčína, Košíc, Martina a tvoje družstvo? Trénerom hostí sme položili otázku: Ako vnímate možnosť odohrať jednodňový turnaj v priebehu ktorého odohráte tri zápasy?

Veselovský Tomáš, utočník 6. roč. HK ŠKP Poprad: Na turnaj sa veľmi teším nielen preto, že turnaj máme doma, ale aj preto, že hráme proti silným tímom a máme možnosť sa ukázať. Chcem, aby sme celý turnaj vyhrali, napriek tomu, že sme minule s Trenčínom prehrali. Chcem, aby som bol spokojný s tým ako som hral, že som hral najlepšie ako som vedel. Verím, že sa nám bude dariť a spoločne ich porazíme. Hráme doma. Dúfam, že nás bude povzbudzovať čo najviac ľudí a my im to dobrým výkonom vrátime.

Tarageľ Alex, brankár 6. roč. HK ŠKP Poprad: Veľmi sa teším na turnaj v domácom prostredí. Očakávam od neho veľa napínavých zápasov s peknými zážitkami a veľa nových skúseností. Teším sa, že si zahráme aj s inými tímami ako hrávame zvyčajne. Verím, že dobre zachytám. Sú to kvalitné tímy, ale aj tak ideme vyhrať.

Micák Ľubomír, tréner 6. roč. HC Košice: Pre deti pri takomto jednodňovom veľmi kvalitnom turnaji je to fyzicky náročné. Hlavne keď odohrajú dva po sebe náročne zápasy.    U týchto chlapcov prevládajú v tak náročných zápasoch morálno vôľové vlastnosti emócie, rôzne pocity, prostredie, a hlavne ako vplýva tréner na to dieťa pri rôznych situáciách napr. keď sa prehra alebo výhra zápas. Odporúčam takéto  kvalitné zápasy častejšie.

Mrukvia František, tréner 6. roč. MHA Martin: Je to pre deti fyzicky náročné. Ale vzhľadom, že je to turnaj, prevažujú u detí emočné stránky nad tými fyzickými. Má to veľmi dobrý vplyv na motiváciu a vôľové vlastnosti.

• Preteky boli "super" Slalom.

10. 2. 2023

Záverečný deň lyžiarskeho kurzu sa niesol v znamení slalomových pretekov. Inštruktorom sa podarilo postaviť rýchlu plynulú trať, ktorá bola dlhá cca 400m a bolo na nej 23 bránok. Súťažilo sa v troch kategóriach: žltej, oranžovej a fialovej. Žiaci si mohli užiť napätie ozajstných lyžiarskych pretekov. Všetci chceli dosiahnuť čo najlepšie časy. Výsledky napokon boli takéto:

Žltí:1. miesto Kušmirek Viktor 82,80s 2. miesto Sztojka János + 7,89s 3. miesto Pušková Valentína + 18,32s

Oranžoví:1. miesto Bukovič Marko 77,20s 2. miesto Sýkora Samuel +0,15s 3. miesto Masunová Monika + 3,82s

Fialoví:1. miesto Olekšák Tomáš 62,01s 2. miesto Hanečák Nicolas +3,09s 3. miesto Matfiak Maxim +4,98s.

Takto nejako to vyzeralo počas pretekov:

A takto na stupňoch víťazov:

Všetkým žiakom prajeme čo najviac možnosti ďalej rozvíjať svoj vzťah k lyžovaniu.

Učitelia TV - Gajan, Beck, Potocký, Kaňuk

• Aktualizované - " Na horách je super..."

2. 2. 2023

Medzi obľúbené pohybové aktivity žiakov vo vyučovaní telesnej výchovy patrí lyžovanie. Od 1. do 7. februára s víkendovou prestávkou môžu naši siedmaci absolvovať lyžiarsky kurz v lyžiarskom stredisku Kubašok v Spišskom Bystrom. Počasie nám momentálne praje. Svoj lyžiarsky sen, ktorého vrcholom budú záverečné preteky snívajú dievčatá a chlapci už dva dni. Veľmi zodpovedne si osvojujú alebo zdokonaľujú techniku lyžiarskych zručnosti. Okrem výuky je čas aj na dobrú náladu, prestávkové guľovačky, nové kamarátstva, fotenie.

Priebeh lyžiarskeho môžete vidieť na fotkách vo fotoalbume, ktoré budeme priebežne dopĺňať.

Prajeme si, žiakom želáme, aby si odniesli z lyžovačky len tie najkrajšie spomienky.

B

• Kontakty

• Základná škola s materskou školou, Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
        • +421 52 77 69 088 - Základná škola +421 910 890 470 - Riaditeľ školy +421 911 240 110 - Zástupca riaditeľa pre 2. stupeň +421 903 617 262 - Zástupca riaditeľa pre 1. stupeň +421 911 240 115 - Ekonóm školy +421 52 77 69 435 - Školská jedáleň +421 910 890 516 - Vedúca ŠJ +421 52 77 69 536 - Materská škola +421 910 890 506 - Zástupca riaditeľa pre MŠ