• Keď v škole, v 1.B, nemusia čítať žiaci...

27. 4. 2023

...ale "pomučíme" (samozrejme dobrovoľne) ich rodičov, ktorí do školy prišli ukázať deťom, aké dôležité je zobrať knihu a čítať a čítať a čítať, aby si aj naše deti osvojili jednu zo základných zručností - čítanie. Milí, naši, rodičia zaujímavým, poučným a pútavým spôsobom prečítali deťom príbehy nielen o tom, ako sa dá rozumom, bez násilia, riešiť konflikty ...ako rozum využiť pri získaní toho, čo chceme dosiahnuť..., či v príbehu o Harrym Potterovi ukázali, že filmy, aj keď sú podľa kníh, tak od nich majú ďaleko ... a aj v príbehu o odhodenej plastovej fľaši, vyriešili, spolu s deťmi,  problém, kde patrí separovaný odpad... Ďakujeme našim rodičom, že v našich prváčikoch podporili záujem o čítanie :-)

23. 4. 2023

V piatok 21.4.2023 žiaci 2. A triedy oslávili Deň Zeme rôznymi aktivitami. Venovali sa environmentálnej tematike. Na slohu písali list našej planéte, na čítaní navštívili knižnicu, kde si vypožičali knihy s témou ekológie, na prvouke zbierali odpad v okolí školy a objímali stromy. Všetky aktivity, ktoré druháci robili patrili ,,Našej prírode“, robili to pre našu krásnu prírodu. Každý z nás by si mal uvedomiť, ako veľmi ju potrebujeme k svojmu životu…Pripájame aj zopár fotografií. (SP)

• Apríl- mesiac lesov

21. 4. 2023

Hovorí sa, že lesy sú pľúcami Zeme a sú neoddeliteľnou súčasťou celého sveta🌲🌳.Tvoria najdokonalejšie rastlinné spoločenstvo v prírode. V ŠKD sme preto pútavými a zaujímavými aktivitami približovali a vysvetľovali význam ochrany každého živého organizmu. Svoje poznatky sme výtvarne vyjadrili v projekte ,,Les očami detí". Zabavili sme sa pri lesnej hre ,,Stromy, stromčeky, stromiská..." Na záver sme priložili ruku k dielu a poupratovali  okolie školy od odpadkov.

ŠKD III.oddelenie 2.A+2.B   (VO)

• Súťažný projekt Periodická tabuľka prírody

21. 4. 2023

Od decembra sme pracovali na súťažnom projekte Periodická tabuľka prírody. Našou úlohou bolo analyzovať vzorky vody, pôdy a minerálu. V minerálnej vode sme zisťovali napríklad koncentráciu minerálnych látok pomocou elektrickej vodivosti, merali sme pH. Pri analýze sme využívali rôzne činidlá pre zisťovanie obsahu dusičnanov, fosforečnanov, obsahu železa, medi a mnohé iné. V rámci hodiny chémie sme odprezentovali naším spolužiakom informácie o rope a jej elementárnom zložení.

Dňa 19.4. sme sa spolu s inými školami stretli na záverečnom podujatí priamo v Slovnafte, Bratislava. Našu prácu odprezentovali Abigail Drliková a Natália Slavkovská. Napriek silnej konkurencie z celého Slovenska sme získali špeciálnu cenu za dosiahnuté výsledky. Po skončení oficiálnej časti sme mali možnosť absolvovať exkurziu priamo vo výrobnej zóne Slovnaftu.

Žiakom chcem veľmi pogratulovať a poďakovať za ich záujem, šikovnosť a ochotu pracovať na projekte aj mimo vyučovacích hodín.

Mgr. Mária Kubandová

• Iná športová príprava.

13. 4. 2023

Zahúkala siréna a hokejovej sezóny je koniec. Nasleduje hokejová prestávka. Dnes mali chlapci 4. C možnosť vymeniť tvrdý tréning za pohľad na budúce hokejové hviezdy. Počas krátkej hodinky videli v akcii tímy Švédska a Švajčiarska. Nečakaná možnosť prišla v podobe komunikácie v angličtine s kustodom Fínskej reprezentácie, ktorý urobil chlapcom radosť malým suvenírom. Chlapci by najradšej vymenili vyučovanie za možnosť vidieť aj tréning reprezentácie Slovenska a Česka.

Marbec

• Vicemajstri SR - blahoželáme.

10. 4. 2023

Mládežnícke majstrovstvá Slovenska 2023 v ľadovom hokeji v kategórii starší žiaci - 9. ročník sa skončili v sobotu 08.04.2023 finálovým stretnutím medzi domácim HK ŠKP Poprad a Slovanom Bratislava. Naši chlapci statočne bojovali počas troch dní, no na majstrovský titul to žiaľ nestačilo. Pohár a medaily za 2. miesto odovzdal a poďakoval našim chlapcom primátor mesta Poprad Anton Danko. Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy, hokejového klubu a mesta Poprad.

• Beseda o včelách

1. 4. 2023

"Ak uhynie posledná včela, ľuďom zostávajú štyri roky života." (Albert Einstein)
            Dňa 31.3. 2023 pani včelárka Janka Slivková zasvätila druhákov do života včiel