6. 6. 2017

Žiaci 4. ročníkov boli na exkurzii v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach. Pozreli sme si planetárium, kde súčasťou prednášky boli informácie o planétach, o našej slnečnej sústave, o mliečnej dráhe, hviezdach, mesiacoch či súhvezdiach. Nad našimi hlavami sa rozprestierala biela polguľová plocha, predstavujúca umelú oblohu. Hviezdnu oblohu predstavujú dva diaprojektory, pomocou ktorých sa premieta určitý úsek oblohy. Potulky pod hviezdnou oblohou, aktuálne súhvezdia, báje, legendy a mýty boli doplnené emotívnou hudbou a zaujímavým výkladom pani lektorky.(sp)

• Školské kolo Hviezdoslavov Kubín

23. 2. 2017

Dnes, 13.2. 2017, sa konalo školské kolo súťaže v prednese poézie a prózy pod názvom Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnilo 17 žiakov prvého stupňa. V prednese poézie sa na 1. mieste umiestnila Katarína Zemianeková /4.A/, na 2. mieste Ivana Šlampová /4.A/, na 3. mieste sa umiestnili dvaja žiaci - Lukáš Knapík /4.C/ a Sára Štrbianová /3.B/. V prednese prózy sa na 1. mieste umiestnila Adela Neuwirthová /4.A/, na 2. mieste Maxim Šimko /III.C/, na 3. mieste opäť dvaja žiaci Matej Goc /III.B/ a Adrián Turlík /4.C/. Víťazi postupujú na obvodové kolo.Všetkým ďakujeme za účasť a víťazom srdečne blahoželáme.

• Gymnastika v tanci

11. 6. 2017

V gymnastickom záujmovom útvare sa počas celého roka venujeme príprave na gymnastický štvorboj, kde sme tento rok v okresnom kole v kategórii A dievčat  získali krásne 2. miesto. Okrem iného sa na hodinách gymnastiky venujeme aj tancu, do ktorého vkladáme rôzne gymnastické prvky. Pozri fotogalériu. (Z.O.)

• Svetový deň mokradí

7. 2. 2017

Žiaci našej školy sa  zúčastnili besedy o mokradiach pri príležitosti Svetového dňa mokradí. Dozvedeli sa o rastlinách a živočíchoch, ktoré sú viazané na vodné ekosystémy. Beseda prebehla  v spolupráci so Správou TANAPu v T. Štrbe. M. Proháczková porozprávala deťom zábavnou formou o živote zvierat. Aj na hodine VV si deti pripomenuli tento významný deň a maľovali ryby podľa svojich predstáv.

• Olympiáda v anglickom jazyku

23. 5. 2017

Dňa 17.1.2017 sa uskutočnil 27. ročník obvodného kola Olympiády v anglickom jazyku. Žiačka Veronika Hudáčová z 9.B našu školu úspešne reprezentovala v kategórii 1B, kde sa umiestnila na prvom mieste a bude nás ďalej reprezentovať na krajskom kole. V kategórii 1A sa umiestnil Štefan Hudáč zo 7.B na peknom piatom mieste.  Srdečne blahoželáme! yes Výsledkové listiny si môžete pozrieť tu: kategória 1A a kategória 1B -LS-

• Veľká Británia

10. 1. 2017

Organizujeme pre vás letecký zájazd pre starších žiakov do kráľovského hlavného mesta Škótska, EDINBURGU. Tak ak máte chuť cestovať, ale hlavne rozprávať po anglicky pridajte sa! MÁME LEN 10 MIEST !!!

• Beseda so spisovateľkami

6. 6. 2017

Marec mesiac knihy si naši žiaci 1. stupňa spríjemnili besedou so spisovateľkami. O svojej práci nám prišli porozprávať pani Silvia Dlugolinská a Lenka Fábryová. Vysvetlili nám, že práca spisovateľa je taká ako každá iná. Vyžaduje si trpezlivosť, výdrž, plánovanie, kreativitu a nápad.(sp)

• OCHRANÁRIK 112

5. 12. 2016

Žiačky 2.A tr. sa stali víťazkami výtvarnej súťaže "Ochranárik čísla tiesňového volania 112", organizovanej OÚ Poprad. Katarína Hudáčová obsadila 1. postupujúce miesto a Lenka Frankovská obsadila 3.miesto.Blahoželáme!

• 24. 11. 2016

Dňa 19. a 20. novembra 2016 sa uskutočnili v Spišskej Novej Vsi plavecké preteky Memoriál Jozefa Baláža, ktoré sú už niekoľko rokov neoficiálnymi zimnými majstrovstvami SR v plávaní v kategórii " C ". Prvý krát rozšírili tieto preteky aj o mladšie kategórie " D " - plavecké nádeje . Našu školu úspešne reprezentovali dievčatá Sandra Anna Jonnerová, ktorá si vyplávala 2. miesto v disciplíne na 50m znak a 3. miesto v disciplíne 50m kraul. Hudžíková Sofia si vybojovala 3. miesto na 50m prsia a jej staršia sestra Hudžíková Nina 3. miesto na 200m prsia. Za výbornú reprezentáciu školy dievčatám ďakujeme a prajeme ďalšie medailové úspechy.

• Testovanie 5-2016

21. 11. 2016

23. novembra 2016 sa uskutoční Testovanie žiakov 5. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 5-2016  na všetkých základných školách Slovenskej republiky z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra. Na našej škole Testovanie T5_2016 sa uskutoční v papierovej forme pre všetkých žiakov 5. ročníka. Žiak musí byť v škole 7:45 hod., dovolené pomôcky – modré guľôčkové pero pre obidva testované predmety.

• Zdravá výživa

6. 6. 2017

Jeseň je najkrajšie ročné obdobie, ktoré hýri farbami nielen na listoch stromov, ale aj farbami plodov . Príroda ponúka veľké množstvo vitamínov v podobe ovocia a zeleniny. Práve v tieto dni si pripomíname, že to čo jeme, ovplyvňuje naše zdravie. O zdravom stravovaní prišla žiakom 1. stupňa porozprávať  pani Karin Kováčova z K-VITAL BEUTY CENTRUM. Zdôraznila, že zdravá plnohodnotná výživa pozitívne ovplyvňuje naše zdravie. Takáto výživa nie je jednotvárna. Je spojená s konzumáciou mlieka a mliečnych výrobkov, zeleniny, ovocia, strukovín, cereálií, vhodných druhov mäsa a dodržiavaním pitného režimu.(sp)