Novinky

• EKOPOSTER 2015

8. 12. 2015

Daniela Zemianeková z 9.B triedy opäť presvedčila o svojom výtvarnom nadaní. Zvíťazila v celoslovenskej výtvarnej súťaži zameranej na tvorbu ekologického plagátu - EKOPOSTER, ktorú každoročne vyhlasuje nezisková organizácia Kvapka z Trstenej. Cenu si prevzala v piatok 4.12. 2015 z rúk podpredsedníčky Parlamentu SR pani Eriky Jurínovej. Danke prajeme veľa dobrých nápadov a šťastia!

• 24. 2. 2016

Počas februárového víkendu 13.2. a 14.2.2016 sa na mestskej plavárni v Spišskej Novej Vsi stretli najmladší plavci aby spolu súperili o Putovný pohár Slovenského raja. Výprava našich najmladších nádejí na tomto mítingu bola najpočetnejšia. Čo do počtu medailí boli o niečo úspešnejšie dievčatá. Spomedzi nich si najviac medailových umiestnení vybojovala Ninka Hudžíková, keď si raz z vôd spišiackého bazéna vylovila zlato, dvakrát striebro a tri razy mali cenné pliešky lesk bronzový. Darilo sa aj Sandre Jonnerovej, ktorá vystúpila na stupne víťazov dvakrát. Raz na stupienok najvyšší a v druhej disciplíne si vybojovala striebro. Barborka Pitoňáková si domov priniesla medailu striebornú. Dvakrát sa na bedňu postavil aj Lucas Havlík, keď raz vybojoval kov najcennejší a druhý krát sa mu na krku hompáľala medaila bronzová. Po jednej bronzovej medaile si svoje zbierky doma rozšírili Jakub Kreta. Na tieto preteky sme postavili tiež 12 štafetových tímov, ktoré svojimi výkonmi obohatili klubovú štatistiku o dve zlaté, dve strieborné a tiež dve bronzové medaile. Celkovo sa v medailovej štatistike náš klub umiestnil na druhej pozícii spomedzi 17 zúčastnených klubov.

• Súťaž v hláskovaní v AJ

8. 12. 2015

S chuťou súťažiť prišli žiaci 3. a 4. ročníka , aby predviedli svoje znalosti z AJ v hláskovaní.Ako to dopadlo?Žiaci 3.roč. sa umiestnili: 1.m. Jozef Čonka 3.A,    2.m. Adela Neuwirthová 3.A,   3.m. Juraj Polovka 3.A.   Žiaci 4.roč. sa umiestnili : 1.m.Simona Bezáková 4.A ,  2.m. Kristína Sasková 4.B,  3.m. Simon Semančík 4.C. Blahoželáme.

• Beseda o TANAP-e

8. 12. 2015

Žiaci 1.stupňa sa opäť po roku mali možnosť zúčastniť besedy s pracovníčkou Tanap-u.Dozvedeli sa zaujímavé informácie o zvieratách a rastlinách nachádzajúcich sa v blízkej oblasti.Veríme,že z tohto "environmentálneho maratónu" sa stane každoročná tradícia.

• TITANIC
          • TITANIC

2. 11. 2015

V piatok 16. októbra 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili dejepisnej exkurzie TITANIC. Za poznaním  sa vybrali až do Bratislavy. Žiaci si z výstavy odniesli veľa zážitkov a vedomostí, ako napríklad:  dozvedeli sa zaujímavosti až detaily o jeho výrobe, použitých materiáloch, rozmeroch, vybavení, mohli si porovnať zariadenia 1., 2. a 3. triedy v Titanicu, plán rozmiestnenia kajút, reštaurácií a ďalších priestorov, ktoré mali slúžiť k maximálnemu komfortu cestujúcich.... Pri exponátoch našli vylovené stále zachované zariadenie Titanicu (šálky, riad,....). Dozvedeli sa o zrážke Titanicu, priebehu hodín hrôzy, ktoré neskončili ani potopením tohto obra. Týmito i ďalšími informáciami nabití žiaci zhodnotili, že exkurzia bola veľmi poučná.

• Hviezdoslavov Kubín 2016

24. 2. 2016

V pondelok 8.2.2016 sa opäť po roku konalo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. V II. a III. kategórii rozhodovala porota v zložení. Mgr. Soňa Kubovová, Danka Kubárová a PaedDr. Anna Lavríková. Spomedzi hojne zastúpených reprezentantov jednotlivých tried II. stupňa vybrala týchto žiakov na ocenenie diplomom:

II. kategória       III. kategória
              POÉZIA   PRÓZA   POÉZIA   PRÓZA
            1. Ema Kubovová 5.A Karina Kokoruďová 5.A Petra Kalafutová 9.B Tatiana Kormaníková 7.A
            2. Adrián Pitka Kester 6.A Adam Krajč 5.A Viktória Saloušeková 7.A Tatiana Vojčíková 8.B
            3. Oliver Šleboda 6.C Ema Šimková 5.A Tomáš Málik 9.B Michaela Vaculíková .B
              Adam Schweitzer 5.A     Samuel Iľko 9.B

Všetkým zúčastneným ďakujeme za pekné umelecké výkony a oceneným na prvých miestach budeme držať palce na ovodovom kole 24. februára!

• Úspešné okresné  kolo v OXDOG Florbal ZŠ CUP
          • Úspešné okresné kolo v OXDOG Florbal ZŠ CUP

12. 11. 2015

Uplynulé dni sa v našej telocvični konali florbalové majstrovstvá  okresu OXDOG Florbal ZŠ Cup najmladších žiakov (3.-4.ročníkov), mladších žiačok a mladších žiakov (6.-7.ročníkov). Najmladší žiaci dopadli najlepšie a bez jedinej prehry si vybojovali prvé miesto zo štyroch účastníkov. Mladší žiaci, zložení z hokejistov  6. a 7.ročníka, skupinou prešli bez zaváhania, avšak finálový zápas so ZŠ Svit-Mierová nezvládli a v konkurencii šiestich družstiev obsadili pekné druhé miesto. V kategórii mladších žiačok nás reprezentovali dievčatá so 7. a 6.ročníka. Napriek možnosti sa len zúčastniť a so žiadnymi ambíciami na úspech nás dievčatá veľmi milo prekvapili a so štyroch zápasov len raz prehrali !!! Svojou bojovnosťou sa v konkurencii piatich družstiev umiestnili na skvelom 2. mieste !!! Všetkým gratulujeme a ďakujeme za vzorné reprezentovanie našej školy !!!

• Druhý a tretí v okresnom kole v cezpoľnom behu

2. 11. 2015

Koncom septembra sa uskutočnila prvá špotová súťaž tohto školského roka - Majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu - v Dolnom Smokovci. Chlapcov reprezentovali Martin Semaňák, Jakub Ščurka 9.C, Paťo Baláži 8.C a dievčatá Laura Šuliková 8.C, Františka Kolačkovská a Miška Vaculíková 8.B. Dievčatá bežali v rámci svojich možností a v súťaži družstiev sa umiestnili v strede štartového poľa. Medzi chlapcami to bolo dramatickejšie. Napriek peknému druhému miestu Jakuba Ščurku medzi jednotlivcami a tretiemu miestu chlapcov medzi družstvami, sa nám nepodarilo postúpiť na majstrovstvá kraja, čo je škoda. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu! Vysledky

• ŠALIANSKY  MAŤKO  2016
          • ŠALIANSKY MAŤKO 2016

1. 2. 2016

Po roku sa opäť rozpútali recitačné zápolenia. Prvou z tohtoročných súťaží bola recitačná súťaž Šaliansky Maťko, súťaž v recitácii pôvodnej slovenskej povesti. Súťaž sa každoročne koná na počesť známeho slovenského autora povestí Jozefa Cígera Hronského. Okresné kolo sa uskutočnilo v Podtatranskej knižnici na sídlisku Západ za účasti 58 recitátorov. Deti predviedli svoje výkony v troch vekových kategóriách. V 3.- najstaršej kategórii nás reprezentovala Viktória Saloušeková zo 7.A. V 2.kategórii, tj. žiaci 4. a 5. ročníka, sme mali želiezko v ohni, Karinku Kokoruďovú z 5.A triedy. Podarilo sa jej obhájiť svoj talent a predchádzajúce úspechy a odniesla si zo súťaže víťazstvo. Bude našu školu a náš okres reprezentovať na krajskom kole v Prešove.

• Školská športová olympiáda XXXVII.. ročník

28. 6. 2015

Dnes na ŠŠO celá škola športovala. Nechýbal ani nástup, hymna, olympijská vlajka, oheň a sľub športovcov.  Pre 1. – 4. ročník boli pripravené tieto disciplíny: hod plnou loptou, skok z miesta, beh na 50 m a beh na 250 m. Žiaci 5. – 9. ročníka súťažili v hode kriketovou loptičkou,  vo vrhu guľou,  v skoku do diaľky,  v behu na 60 m, 250 m, 800 m a 1000 m. Okrem atletických disciplín si žiaci mohli zmerať sily vo futbale a florbale.  Na novom ihrisku bolo vytvorené aj nové rekordy školy. Víťazom gratulujeme.

• Koncoročný výlet 4. C triedy

28. 6. 2015

V pekný slnečný deň sme sa vybrali na výlet do Ždiarskeho domu. V múzeu sme sa zoznámili so spôsobom života Goralov žijúcich pod úpätím Belianskych Tatier. Videli sme pôvodnú architektúru, interiér a kroje. To všetko bolo doplnené bohatým slovným výkladom. Žiaci si mohli vyskúšať hry, ktoré hrali deti v minulosti. V Bachledovej doline sme navštívili areál plný zábavy a dobrodružstiev. Vyviezli sme sa lanovkou ku náučnému chodníku. Na vyhliadkovej veži nás očaril výhľad na bralá Belianskych Tatier a pieninské vrchy Tri koruny. Plní energie sme sa vybláznili na trampolíne, detskom ihrisku a bobovej dráhe. Vydareným výletom sme sa rozlúčili s 1. stupňom.