• Spolupráca záchranných zložiek

23. 6. 2015

Pre Marka Lojeka z 5.A bol dnešný deň výnimočný. Zúčastnil sa vyhodnotenia výtvarnej súťaže organizovanej Dobrovoľnou požiarnou ochranou SR s názvom Spolupráca záchranných zložiek. V okrese skončil svojou prácou na 3. mieste a postúpil do celoslovenského kola. Vyhodnotenie sa konalo na pôde HaZZ v Poprade. Okrem diplomu a drobných ocenení si Marko odniesol hlavne veľa pekných zážitkov z prehliadky vozového parku a vybavenia popradských hasičov. K úspechu mu srdečne blahoželáme a držíme palce v celoslovenskej súťaži, ktorej výsledky sa dozvieme v septembri.

• Szabóov grafický Lučenec

1. 6. 2015

Témou 11. ročníka medzinárodnej výtvarnej súťaže Szabóov grafický Lučenec bol šport. Možno práve pre dobrý vzťah našich žiakov k športu sa nám aj v tejto súťaži podarilo získať najvyššie tri ocenenia v kategórii základných škôl. 1. miesto získala Dominika Šlosárová z 8. C za svoju grafiku Futbal, 2. skončila Zuzana Chovancová z 8. B s prácou Hokej a 3. bola Anna Chmurová zo 7. A s grafikou s názvom Krasokorčuľovanie. Okrem diplomu a ceny bola pre dievčatá odmenou aj účasť na slávnostnom vyhodnotení v Novohradskom múzeu a galérii v Lučenci. Vidieť výstavu grafík svojich konkurentov bolo veľmi inšpiratívne a motivujúce. Už teraz rozmýšľajú nad stvárnením budúcoročnej témy, ktorou má byť tanec.

• Deň jablka a Deň zdravej výživy

5. 11. 2015

Jesenné maškrty, jablká a hrušky, sladké hrozno, chrumkavé orechy, tekvičky od výmyslu sveta... To všetko sme mohli v čase jesene vidieť na výstavkách v 3. C triede. Očarili nás svojou vôňou, farbou i tvarom. S trochou tvorivosti, fantázie a hravosti z nich hokejisti dokázali vykúzliť krásne postavičky, zvieratká, ovocné a zeleninové misy. V tento deň sme si spoločne pripomenuli, čo je pre naše zdravie potrebné a dôležité. Jablko sa v tento deň opäť, ako každý rok o tomto čase, pasovalo za kráľa. Všetky deti sa s chuťou zapojili do súťaže o najkrajšie jabĺčko. Tvorili, kreslili, maľovali, lepili, urobili  projekty... Samozrejme, ako dobrí kamaráti, sme sa o  jabĺčka spravodlivo podelili a naše jazýčky ochutnali rôzne druhy tohto zdravého ovocia.  Túto úžasnú a veselú atmosféru umocnili krásne básničky, hádanky  a piesne o jabĺčku, ktoré sme si spoločne zaspievali.

• Projekt – Záložka do knihy spája školy

8. 12. 2015

Naši žiaci zo 4. A a 3. C triedy sa zapojili do 6. ročníka česko – slovenského projektu Záložka do knihy spája školy: Múdrosť ukrytá v knihách. Do projektu sa prihlásilo 202 českých škôl a 642 slovenských škôl. Na základe tejto skutočnosti sa  muselo vytvoriť  221 slovenských partnerských dvojíc. Našou partnerskou školou bola ZŠ v Kováčovej. Žiaci sa na chvíľu stali ilustrátormi, spisovateľmi , grafikmi, vydavateľmi  a vytvorili záložky do knihy s rôznou tematikou a technikou. Vymenili sme si so žiakmi z Kováčovej  naše záložky, lebo záložka napomáha pri čítaní kníh a vytvára priateľstvá.

• Máme striebro z majstrovstiev SR vo florbale!

1. 6. 2015

26. – 27. mája sa v Tatralandii pri Liptovskom Mikuláši konali Majstrovstvá Slovenska vo florbale starších žiakov. Naše družstvo zložené z chlapcov z 8. a 9. C triedy sa po ťažkých bojoch v okresnom a krajskom kole prebojovali až do samého finále Majstrovstiev Slovenska. Ako víťazi základnej skupiny bojovali o postup do finále s florbalistami z Michaloviec. Víťazstvom si zabezpečili postup do finále, kde sa stretli s družstvom Trenčína zloženého tiež z hokejistov. Vo finále našim chlapcom chýbali psychické aj fyzické sily a Trenčínu podľahli. Napriek tomu strieborná medaila je fantastický úspech a chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu a blahoželáme.

• Detské dopravné ihrisko

5. 11. 2015

Aj naša škola sa venuje dopravnej výchove detí na detskom dopravnom ihrisku v ZŠ s MŠ na Komenského ulici. Cieľom praktického výcviku žiakov je poskytovanie výchovy a vzdelávania v oblasti zvyšovania bezpečnosti na cestách. Výučba prebieha v dvoch fázach. Prvá je teoretická a druhá praktická pod vedením odborného pracovníka. Žiaci majú k dispozícii bicykle a kolobežky.

• ŠOMP - Kinderiáda

1. 6. 2015

Naši najmladší atléti sa 29. 5. 2015 zúčastnili ŠOMP v atletike najmladších žiakov, pod názvom Kinderiáda.  Usmialo sa na nich nielen slniečko, ale aj športové šťastie a svojimi výkonmi si niektorí z nich vybojovali aj cenné kovy. Trochu lepšie sa darilo chlapcom, ktorí si svojimi vyrovnanými výkonmi zabezpečili druhé miesto v súťaži družstiev.

• Halloween

2. 11. 2015

Na hodine angličtiny v 6.C poriadne strašilo! Zišli sa tam rôzne príšerky, aby vytvorili tú pravú halloweensku atmosféru, keďže tento sviatok sa nesie v znamení duchov, strašidiel, bosoriek a iných bytostí. Žiaci si zatancovali „skeleton dance“, zoznámili sa s pôvodom a zvykmi tohto sviatku. Dozvedeli sa tiež o tradičných znakoch Halloweenu, ktorými sú špeciálne vyrezané tekvice Jack - o´-lantern, vo vnútri ktorých je sviečka, čarodejnice, duchovia, netopiere, čierne mačky, metly, oheň, príšery, kostlivci a podobne.

• ŠOMP - tenis

1. 6. 2015

V rámci ŠOM Poprad sa naši žiaci okrem iných športov zúčastnili tenisového turnaja. Ako jediná škola z celého mesta sme nominovali 2 družstvá. Družstvo A – Párička Andrej 4. C a Baláži Patrik 7. C, družstvo B - Dlugolinský Juraj 7. C a Lukáč Ján 7. C. Družstvo A obsadilo pekné 3. miesto a B družstvo 7. Miesto. Tenistom blahoželáme.

• Vesmír očami detí

20. 4. 2015

V okresnej súťaži výtvarnej súťaže Vesmír očami detí sme mali tri želiezka v ohni. Boli to žiačky výtvarného krúžku Anna Mária Rindošová, Daniela Zemianeková a Anna Chmurová, ktoré si pre túto súťaž pripravili maľované obrázky. A umiestnili sa všetky tri! So svojimi prácami obstáli v kategórii 6. až 9. ročníkov v konkurencii približne 80 prác. Všetky tri postúpili do celoslovenského kola, ktorého porota zasadala síce už 10. apríla, no výsledky ešte nepoznáme. Veľmi im budeme držať palce!