26. 1. 2019

Dňa 23.1.2019 sa v Podtatranskej knižnici  stretli popradskí recitátori. Prednes slovenských ľudových povestí, Šaliansky Maťko, má bohatú tradíciu. Už 26 rokov oslovuje malých i veľkých. Deti ZŠ sa učia o histórii aj prostredníctvom povestí. Aj o tom je Šaliansky Maťko, aby prostredníctvom povestí poznávali históriu a bohatstvo našej krajiny. Našu školu v II. kategórii reprezentovala Barbora Pitoňáková, žiačka 5. A triedy. Aj napriek tomu, že sa jej nepodarilo siahnuť na stupeň víťazov, získala skúsenosti, ktoré určite zúročí v nadchádzajúcom ročníku. Ďakujeme za reprezentáciu školy. (SP)

• Gymnastika v tanci

13. 12. 2018

„Jabĺčko, jabĺčko krásne... “

Tento rok sme do nášho tanca vniesli trocha folklóru, do ktorého sme zakomponovali prvky modernej gymnastiky s využitím stuhy. Svoju šikovnosť v tanci na vianočnej akadémii predviedli žiačky 1. – 4. ročníka. (ZuOr)

• PYTAGORIÁDA

13. 12. 2018

V dňoch 12. a 13. decembra 2018 sa konalo školské kolo Pytagoriády. Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu na okresnom kole, ktoré sa uskutoční v marci 2019. (pz)

• Otvorená hodina z biológie

25. 1. 2019

V rámci PK Človek príroda a spoločnosť sa odučila otvorená hodina z biológie. Deviataci formou praktickej aktivity skúmali jednotlivé časti hovädzieho srdca a hľadali odpovede na rôzne zaujímavé otázky. Hodina sa niesla v duchu bádania a skúmania jednotlivých častí srdca. U žiakov sa zároveň vytváral hodnotový systém k vlastnému zdraviu srdca, keďže srdcia stavovcov majú veľmi podobnú štruktúru. Mladí výskumníci si zároveň rozvíjali bádateľské schopnosti. AS

• Mimoriadny oznam pre stravníkov

12. 12. 2018

Z dôvodu koncoročnej uzávierky a vynulovania stravných listov žiadame stravníkov, aby  posledné odhlášky z obedov uskutočnili najneskôr do dňa 17.12.2018  t. j. pondelok do 14 –tej hodiny a to na nasledujúce dni 18., 19., 20. a 21. 12. 2018.

Po tomto termíne prihlasovanie a odhlasovanie stravy už nebude možné.

V tieto dni je možné obed odobrať do obedára.

• Havarijná situácia !

15. 1. 2019

Vedenie ZŠ oznamuje žiakom, rodičom a zamestnancom vznik havarijnej situácie na vodovodnom potrubí v našej škole. Z dôvodu odstránenia vzniknutej havarijnej situácie bude dňa 16.01.2019 (streda) na určitý čas odstavený prívod vody do školy, materskej školy aj školskej jedálne. Vyučovanie bude prebiehať v neobmedzenom režime vo všetkých zložkách ZŠ a bude organizované podľa priebehu odstraňovania vzniknutej poruchy, o čom budú žiaci informovaní. Škola sa dopredu zásobí dostatočným množstvom vody na používanie hygienických zariadení. Rodičov a žiakov prosíme o to, aby žiaci prišli do školy s dostatočným pitným režimom potrebným na preklenutie zajtrajšieho dňa. Za pochopenie Vám vopred ďakujeme.

Vedenie ZŠ.

• Stolný tenis do škôl

11. 12. 2018

Naši druháci sa 10.decembra potešili parádnemu mikulášskemu darčeku. V Spišskom Štvrtku privítali nášho reprezentanta v stolnom tenise Alexandra Valucha. Komisia rozvoja stolného tenisu a školského športu SSTZ v roku 2018 pripravila projekt "Stolný tenis do škôl". Ambasádorom tohto projektu je naša úspešná olympionička Eva Ódorová. Deti neboli len v pozícii divákov, hru si aj reálne vyskúšali. Dostali diplom o ich úspešnom absolvovaní všetkých stanovíšť a mikulášsky balíček so sladkosťami. Projekt podpory bude pokračovať aj budúci rok. (DF)

• Vianočné oblátky

20. 12. 2018

Vianočné oblátky sú neoddeliteľnou súčasťou blížiacich sa sviatkov. Bez nich si u nás sviatky ani nevieme predstaviť. Kedysi sa viac piekli doma, avšak táto tradícia postupom času vymizla. Teraz, vďaka šikovným tetám v múzeu ,  žiaci 3.A mohli  zažiť jedinečnú atmosféru domáceho pečenia oblátok.(ik)

• Vianočná pošta 2018

11. 12. 2018

Milé deti, už ste stihli napísať Ježiškovi? Ešte nie? Tak sa poponáhľajte, aby ste to stihli do Vianoc! Aj tento rok môžete Ježiškovi poslať pohľadnicu alebo list s vašimi tajnými želaniami, pozdravmi či príbehmi na adresu Ježiško 999 99.  Žiaci z 2.B triedy už listy napísali a teraz netrpezlivo čakajú na odpoveď.. (ABo)

• Vianočná akadémia

7. 12. 2018

Vážení rodičia, pozývame Vás na vianočnú akadémiu, ktorá sa uskutoční 12.12.2018 o 16:30 hod. v Dome kultúry.

„My , ľudia, sme ako anjeli s jedným krídlom. Aby sme mohli lietať, musíme sa objať.”

• JAZYKOVÉ POBYTY

5. 12. 2018

JAZYKOVÉ POBYTY

V školskom roku 2018/2019 opäť organizujeme pre našich žiakov študijný pobyt.

Po úspešných zájazdoch do Anglicka a Škótska sa vydáme na MALTU,

krásny ostrov v Stredozemnom mori, turistický raj s množstvom jazykových škôl.

A práve do jednej  z nich si ideme zdokonaliť angličtinu.

• S knihou ma baví svet

4. 12. 2018

Žiaci  5.B sa 29. 11.2018 stretli v priestoroch knižnice na besede so spisovateľkou Lenou Riečanskou. Beseda  začala netradične - čítaním úryvku z knihy Som, aká som, v podaní všetkých prítomných žiakov. Potom sme sa už započúvali do zaujímavého rozprávania pani spisovateľky, ktorá so svojimi hrdinami prežíva ich radosti aj trápenia. Celá beseda bola nielen o jej knihách a čítaní, ale aj o tom, že máme byť vnímaví k svojmu  okoliu, nemáme posudzovať ľudí len podľa zovňajšku, máme sa snažiť pomáhať iným... Rozprávanie pani Riečanskej bolo veľmi zaujímavé. Žiaci mali pre ňu pripravených veľa otázok, na ktoré trpezlivo odpovedala. Po skončení besedy im venovala podpisy, žiaci si mohli zakúpiť jej knihy a my na oplátku sme jej venovali niekoľko ilustrácii k jej knihám. Na záver sme si urobili s pani spisovateľkou spoločnú fotografiu.(ik)

• Putujúci Mikuláš