• Majstrovstvá Slovenska v Cezpoľnom behu

3. 11. 2013

Družstvo dievčat , sa po výhrach v okresnom a krajskom kole zúčastnilo majstrovstiev Slovenska. Dňa 22.10.2013 sme vycestovali v zložení Tatiana Ištocyová, Tatiana Korenková a Alexandra Zemjanková, ktorá nahradila chorú Katarínu Nazarejovú na Školské majstrovstvá Slovenska, s cieľom získať čo najlepšie umiestnenie. Športový areál Opalisko v Závažnej Porube neďaleko Liptovského Mikuláša nás privítal nádherným slnečným počasím. Krásna tatranská scenéria, stopercentná organizátorská pripravenosť, náročná  trať v kopcovitom teréne a stovka najlepších krosárov Slovenska, to všetko definovalo toto podujatie. Trojica dievčat našej školy sa statočne popasovala s náročnou úlohou uspieť v tejto tvrdej konkurencii a po tuhom boji obsadili konečné 2.miesto, a tým úspešne reprezentovali nielen našu školu, ale aj mesto Poprad a samozrejme aj Prešovský kraj. Týmto potvrdili dobrú prácu s mládežou v našej škole a zároveň aj v hokejovom klube, keďže dievčatá sú zároveň aj úspešnými hokejistkami. Prajeme im do budúcnosti veľa ďalších športových úspechov!

• Deň zdravej výživy

3. 11. 2013

Október je mesiac, v ktorom sa oveľa viac skloňuje slovné spojenie – zdravá výživa. Avšak, nie každý z nás si pod týmto pojmom predstaví to isté. V niekom toto slovné spojenie evokuje predstavu ovocia, zeleniny, u iného syry, mlieko, ale sú aj takí, ktorí si predstavia plný tanier dobrého jedla. Väčšina ľudí význam zdravej výživy podceňuje. Zdravá výživa však môže rozhodnúť o našom zdraví a chorobe.
            Preto sa tejto myšlienke venujeme hlavne 16. októbra, ktorý je vyhlásený za Svetový deň zdravej výživy. Žiaci 3. C triedy vytvárali z ovocia a zeleniny autíčka, rôzne zvieratká, pajácov a zároveň pripravili výstavku svojich prác. Miešali zeleninový a ovocný šalát. Žiaci si mohli počas tohto dňa vypočuť a pozrieť dve prezentácie, ktoré boli venované správnym zásadám stravovania a dôsledkom, ktoré nás môžu postihnúť, ak nedodržiavame zásady zdravej výživy. Všetky aktivity v rámci Svetového dňa zdravej výživy sa vydarili a dúfame, že aspoň v tento deň sa žiaci našej školy zamysleli nad znením príslovia: Zdravá výživa je základ zdravia, a porekadla Povedz mi čo ješ a ja Ti poviem, ako dlho budeš žiť.

• Majstrovstvá kraja v cezpoľnom behu

10. 10. 2013

Naši žiaci boli opäť úspešní a po Majstrovstvách okresu podali presvedčivé výkony aj na Majstrovstvách kraja.  Dievčatá v zložení Tatiana Ištocyová 9.C – 1. miesto, Tatiana Korenková 9.C – 3. miesto a Katka Nazarejová 6.C obsadili v súťaži družstiev 1. miesto, a preto  postupujú na Majstrovstvá Slovenska. Chlapci v silnej konkurencii v zložení Peter Kundrík, Tomáš Bartkovský, Jarko Gahura všetci 9.C obsadili v súťaži družstiev pekné 2. miesto. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy a dievčatám držíme palce na Majstrovstvách Slovenska.

• Metodické podujatie

26. 9. 2013

20. septembra sa konalo na našej škole metodické podujatie pre  učiteľov biológie a chémie. Podujatie pozostávalo z dvoch otvorených hodín, ktoré boli odučené formou výskumne ladenej koncepcie prírodovedného vzdelávania. Žiaci 6. C triedy si na základe malého výskumu  vyrobili jogurt a zistili pri akej teplote je to možné. Následne po praktických hodinách nasledovalo teoretické predstavenie tejto novej koncepcie vyučovania. Predstavili ju prof. PhDr. Ľubomír Held, CSc  a  PaedDr. Katarína Kotuľáková, PhD z Katedry chémie Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity.  Nechýbala bohatá diskusia a výborná atmosféra. Veríme, že výmena skúseností medzi učiteľmi prinesie do škôl zaujímavejšie hodiny.

• Ochrana človeka a prírody 2013/2014

26. 9. 2013

V dňoch 5. – 6. septembra 2013 sa žiaci 1. stupňa  zúčastnili teoretickej a praktickej časti Ochrany človeka a prírody. Teoretická časť zahŕňala základné informácie o civilnej ochrane, zdravotnej príprave, dopravnej výchove a výchove k bezpečnému správaniu. Praktická časť bola zameraná na evakuáciu školy, presun na stanovište, pravidlá prechádzania po priechode a určovanie svetových strán. Žiaci sa zabavili pri športových hrách – preťahovanie lanom, hod loptou na cieľ, skok z miesta, preskok cez švihadlo, futbal a rugby. Počasie nám prialo, takže každé dieťa odchádzalo aspoň s jedným zážitok navyše.

Do galérie Ochrana človeka a prírody 2013/2014 boli pridané fotografie.

• MIŠKO 2015/2016

13. 10. 2016

Titul MIŠKO- mimoriadny školák už 9. rokov motivuje žiakov našej školy k čo najlepším výsledkom v športových, umeleckých a hlavne vo vedomostných súťažiach. 29.06.2016 sme opäť zrátali výsledky a určili víťazov v jednotlivých kategóriách. Ocenenie MIŠKO 2016 v oblasti športu získala Tatiana Potocká, za umelecké súťaže Daniela Zemianeková a celkovým víťazom vo vedomostných súťažiach sa stal Ján Findra. Táto slávnosť bola podčiarknutá nielen lúčením sa žiakov 9. ročníkov, ale hlavne účasťou primátora mesta Poprad pána Ing. Jozefa Švagerka, prezidenta SZĽH pána Ing. Martina Kohúta, bývalého úspešného reprezentanta v hokeji Petra Bondru a výkonného riaditeľa HK Poprad pána Ing. Petra Žifčáka, ktorí oceňovali najúspešnejších žiakov školy, čo vyzdvihlo slávnostnú atmosféru tejto udalosti a pozitívne motivovalo všetkých ocenených.

• Matematická olympiáda

3. 5. 2017

Dňa 4. 4. 2017 sa konalo okresné kolo MO ročníkov 6. až 8. Našu školu reprezentovali Ján Findra z 8. A (1. miesto), Richard Strož zo 7. C (5. miesto)Emília Leskovjanská zo 7. C, Matej Kožuch​ zo 6. C  a Matúš Gríger​ zo 6. A. Všetkým piatim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Výsledky na stránke CVČ. (pz)

14. 3. 2016

V dňoch 8. a 9. marca 2016 sa konalo okresné kolo Pytagoriády, na ktorom nás úspešne reprezentovali Ján Findra zo 7. A - 2. miestoPavol Šimkovič z 8. B - 4. miesto Ondrej Červenka zo 6. A - 12. miestoSebastián Martinko zo 4. C - 13. miesto a Jakub Kreta z 5. A, Ivana Šlampová z 3. A. Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Podrobné výsledky na stránke CVČ.