• Deň jablka

23. 10. 2023

Jablko. Sladké, šťavnaté, červené ... Je jedno z najzdravších druhov ovocia. Každý kúsok zásobuje naše telo energiou. Jablká obsahujú množstvo vitamínov a pomáhajú predchádzať chorobám. V 3. A triede sme zorganizovali Jablkový deň. Deti sa aktívne zapojili do rozhovoru o jabĺčku, ako o výbornom a veľmi zdravom ovocí. Celý deň sa niesol v duchu jabĺčka. Pozreli sme si zaujímavú prezentáciu, počítali jabĺčkové príklady, prečítali maľovanú básničku o jabĺčku, nezabudli sme si aj zaspievať pieseň „Červené jabĺčko“. Nezabudli sme aj na ochutnávku. Plní sily  sme sa pustili do maľovania a vystrihovania týchto guľatých malých zázrakov. (SP)

• Deň zdravej výživy

23. 10. 2023

Dňa 16. októbra sme si pripomenuli Deň zdravej výživy, ktorý zdôrazňuje potrebu zdravého stravovania a vyzýva nás k zdravému životnému štýlu. Do výzvy sa zapojili aj žiaci II. oddelenia ŠKD 1.B a 4.B. triedy. Deti si priniesli ovocie a zeleninu a urobili výstavku, pozreli si prezentáciu, poznávali, rozlišovali, triedili a vyberali zdravé a nezdravé potraviny, z ktorých vytvorili potravinovú pyramídu. ĽM

• JESENNÉ TVORIVÉ DIELNE

23. 10. 2023

Popoludnie v ŠKD žiaci 1.B triedy II. oddelenia trávili v Podtatranskej knižnici v Poprade - Oddelenie umenia Spišská Sobota „JESENNÉ TVORIVÉ DIELNE“. Vyrábali si mozaiku svojho obľúbeného ovocia alebo zeleniny. Z výsledku mali radosť všetci :)  lm

• Do školy na bicykli !!!

22. 10. 2023

Tak ako sa patrí na „Najšportovejšiu školu mesta Poprad“, aj tohto roku sme sa hneď na úvod školského roka zapojili do viacerých kampaní za zdravé životné prostredie a zdravý životný štýl. Akcie ako  „Do školy na bicykli“ a „Európsky týždeň mobility“ sa v našej škole stretávajú s veľkou obľubou. Napriek veľkému nepriateľovi týchto aktivít - zlému počasiu, sa do školy dopravila na bicykli, kolobežke ale aj „pešobusom“ viac ako jedna tretina všetkých detí našej školy. Aj táto aktivita pomáha našim žiakom udržiavať zdravý životný štýl a potvrdzovať slogan – škola v pohybe. tp

• Plavci v akcii...

15. 10. 2023

28. ročník športovej olympiády detí a mládeže mesta Poprad, sa 6. októbra začal plaveckou súťažou, v ktorej našu školu reprezentovalo 16 žiakov. A to veľmi úspešne!!! S počtom bodov 222 sme v konkurencii 12 škôl mesta Poprad, obsadili 1. miesto.

Svojimi rukami a nohami sa o to pričinili:

Šípová Miška, Zuštiak Alex, Kračún Richard, Bajtoš Dominik, Mikulášová Natálka, Jezný Sophie, Malinovský Tomáš, Šromovský Tomáš, Lukačko Tobias, Smrek Pavol, Bartková Nina, Kromková Laura, Behúň Boris, Ľapinová Karina, Jurčová Šarlota a Drefková Barborka.

Všetkým veľmi pekne ďakujeme za vzornú a úspešnú reprezentáciu našej školy.

• PONOŽKOVÝ OKTÓBER

10. 10. 2023

Milí rodičia, vážení kolegovia,

začína sa nám ochladzovať, avšak nie každý má to šťastie zobudiť sa v teple, či obliecť si teplé oblečenie a obuť teplé ponožky.

Kolektív materskej školy sa preto rozhodol zapojiť do charitatívnej zbierky "PONOŽKOVÝ OKTÓBER" pod záštitou organizácie "Podaj ďalej Prešov", ktorej cieľom je vyzbierať a následne darovať čo najväčšie množstvo NOVÝCH, NEPOUŽITÝCH PONOŽIEK ľuďom v hmotnej núdzi, ľuďom bez domova, či seniorom v DSS.

Zberné miesto ponožiek je vytvorené v materskej škole (kľudne zvoňte :)) do konca októbra.

Darujme spoločne aj my pocit tepla!!!

ĎAKUJEME

• Chlapec v maske

8. 10. 2023

Bez nich by to nešlo. Sú výnimoční. Znášajú slová chvály i veľkú kritiku. Vďaka ním sa rodia veľké víťazstvá i kruté prehry. Hokejoví brankári. Pozrite si jedného z nich.

MB

• „POŽIČAJ, VYMEŇ, VRÁŤ“

7. 10. 2023

Na detskom ihrisku v Spišskej Sobote je umiestnená knižná búdka, v ktorej sú knihy rôzneho žánru.  Princíp knižnej búdky je „POŽIČAJ, VYMEŇ, VRÁŤ“. Žiaci 3. A triedy v rámci čítania si požičanú knihu čítali hneď vedľa na lavičke. Taktiež  vložili do knižnej búdky na výmenu knihy, aby zas poslúžili inému. Jednoducho, vytvorili  taký kolobeh života kníh. (SP)

• Plávanie

7. 10. 2023

Plavecký krúžok pre žiakov 1. ročníka /streda a piatok/ a žiakov 2. a 3. ročníka /utorok a štvrtok/ odštartoval v AquaCity v Poprade. /ŠKD/

• Triedne schôdze ZRPŠ

4. 10. 2023

Triedne schôdze ZRPŠ sa budú konať v pondelok 09.10.2023 o 16:15 hodine v kmeňových triedach. Stretnutie výboru rodičov (zvolení triedni dôverníci) sa uskutoční v ten istý deň o 15:30 ( prízemie– jazyková miestnosť č. 8  ). Prosíme o účasť triednych dôverníkov na zasadnutí z dôvodu schvaľovania materiálov.

27. 9. 2023

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov, ktorý si každoročne pripomíname 26. septembra, sa aj naša škola na hodinách cudzích jazykov zapojila do jeho osláv. Žiaci starších ročníkov sa zahrali na tajných jazykových agentov, cez mobilnú aplikáciu plnili jazykové výzvy. Mladšie ročníky vytvorili plagáty, kde predstavili jazyky, ktorými sa hovorí v našej škole. Žiaci si tiež vyrábajú svoju vlastnú grafiku a dizajn na tričko Európskeho dňa jazykov.

RR

• Výstava

26. 9. 2023

Dnes v Podtatranskej knižnici v Spišskej Sobote na výstave detských prác žiakov rómskej národostnej menšiny a tradičného umenia v dennom živote. /LM - I. odd. ŠKD, ĽM - II. odd. ŠKD/