• Búdka pre vtáčiky - ŠKD 2.A+2.B

18. 11. 2022

V zimných mesiacoch si našu pomoc zaslúžia aj vtáčiky, ktoré nám celú jar a leto spríjemňovali pobyt v prírode svojim štebotaním. Aj my druháci sme pre vtáčiky v ŠKD pripravili malé prekvapenie. Provizórnu papierovú búdku naplnenú semiačkami. Veľa sme sa naučili o ich spôsobe života a vzhľade. Naše dojmy a zážitky z pozorovania vtáčikov a starostlivosti o ne sme výtvarne vyjadrili, či už kreslením alebo umeleckým dotváraním. Na záver sme prichystali pre vtáčiky provizórnu hostinu zo slnečnicových semiačok :)

Tak hurá,poďme na to! :)

• Pohár olympijských nádejí

9. 11. 2022

Dňa 5.11.2022 sa v Poprade uskutočnili preteky Pohár olympijských nádejí, ktorých sa zúčastnilo 309 plavcov z 22 slovenských a 3 ukrajinských klubov. Medzi všetkými vynikal náš Oliver Tomas, ktorý vybojoval zlato v disciplíne 200m voľný spôsob, striebro v zmiešanej štafete 4x50m voľný spôsob a bronz v zmiešanej štafete 4x50m polohové preteky. V disciplíne 200m voľný spôsob vyplával nový Rekord pohára olympijských nádejí a zároveň ním dosiahol najhodnotnejší bodový výkon celého podujatia. Prvú veľkú medajlu si vybojovala Sophie Jezny v disciplíne 100m motýľ a mala bronzový lesk. Gratulujeme.

• Perníková chalúpka – Spišské divadlo

15. 11. 2022

Túto rozprávku poznáme všetci. Lenže v tejto Perníkovej chalúpke sa okrem Janka a Marienky deti zoznámili aj s inými rozprávkovými postavami. Dozvedeli sa, že perníky, z ktorých vzniká perníková chalúpka, v skutočnosti pečie cukrár Figaro. Celým príbehom nás sprevádzala nezbedná včielka Kája. Deti zo 4. A a 2. B sa naučili, že zlo plodí len ďalšie zlo, a že v jednote je sila. (ZuOr)

• Športová olympiáda detí a mládeže mesta Poprad

9. 11. 2022

V piatok 4.11.2022 sa v bazéne Aquacity  uskutočnil 27.ročník Športovej olympiády detí a mládeže mesta Poprad. Zúčastnilo sa ho 12 škôl nášho mesta. V tejto konkurencii sme obsadili 2.miesto , keď sme stratili iba 15 bodov na víťaznú školu SŠ, Gymnázium D. Tatarku. Medailové umiestnenia:  Oliver Tomas  2x zlato, Frankovský Tomáš 1x zlato a 1x bronz, Štepánek Patrik 1x bronz, Michaela Šípová 1x zlato a 1x striebro, Kožuchová Karolína 2x bronz, Marko Krajč 1x striebro a 1x bronz, Drlíková Abigail 1x zlato. Štafeta 4x50 m voľný spôsob v zložení Tomas, Štepánek,Drlíková, Matušeková,  získala striebro. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu nielen medailistom, ale všetkým zúčastneným plavcom.

• Exkurzia v Brantneri

4. 11. 2022

Žiaci 2. A a 2. B triedy navštívili Brantner. Na exkurzii sa žiaci bližšie dozvedeli o službách, ktoré spoločnosť Brantner ponúka, ale aj o recyklácii plastov, kartónu a elektroodpadu. V ďalšej časti exkurzie sa boli žiaci pozrieť do separačnej haly, ako sa odpad v spoločnosti triedi, ako funguje zberný dvor a v neposlednom rade sa pozreli aj na skládku nie nebezpečného odpadu. Veríme, že exkurzia bola pre žiakov zaujímavá a poučná, a začnú odpad separovať omnoho viac ako doposiaľ. (SP,AB)

• Exkurzia "Pohybom si ma nájdi"

2. 11. 2022

Dňa 2.11.2022 sa žiaci 4.C triedy zúčastnili exkurzie  v Gánovciach na tému "Pohybom si ma nájdi" . Počasie nám prialo, a tak si mohli deti vychutnať  orientáciu v teréne a vyhľadávanie jednotlivých stanovíšť. Zároveň sa dozvedeli informácie  o  histórii  aj súčasnosti obce Gánovce. MK

• Vesmír očami detí zo 4. A

25. 10. 2022

Raz je veľký, raz je malý, priberá a chudne vari. Žmurká na mňa, keď mám spať, asi sa chce so mnou hrať. Čo je to? (Mesiac)

Takto sme vesmír spoznávali, keď sme boli malé deti. Ale teraz sme už štvrtáci a my vieme, že vesmír je celý svet. Aj naša planéta Zem je súčasťou vesmíru. Takisto Slnko, Mesiac a ostatné planéty. I hviezdy a oblaky plynu a prachu patria do vesmíru. Na skúmanie vesmíru vedci používajú teleskopy a sondy. Vedci si myslia, že vesmír vznikol obrovským výbuchom. Tento výbuch sa volá veľký tresk. Veria, že veľké skupiny hviezd, nazývané galaxie, sa od seba vzdiaľujú čoraz viac a viac... Ale my vám radi priblížime vesmír. V našej škole je sprístupnená výstava vesmírnych projektov, ktorá zaujme všetkých malých zvedavcov. (Z.O.)

• Október – mesiac úcty k starším

23. 10. 2022

Tak ako končí leto a začína jeseň, prichádza staroba nenápadne a pomaly. Mesiac október by mal byť pre nás všetkých pripomienkou, ako si uctiť starších ľudí v našom okolí. Úcta k starším by mala byť prirodzenou súčasťou nášho života, mala by byť nenásilná a spontánna. Starší ľudia vekom nadobudli rôzne skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám, mladším. Žiaci 2. A a 2. B si pripravili pre naše starké či babky, našich  starkých či dedkov, básničky, pesničky, tančeky  a darčeky. Starí rodičia porozprávali o svojich školských zážitkoch, prečítali rozprávku a zodpovedali deťom na ich zvedavé otázky. Priniesli aj chutnú maškrtu – pečené čokoládové buchty, ktoré deťom veľmi chutili. Na záver  naši malý druháci darčekom potešili srdcia našich hostí. (SP, AB)

• Hovorme o jedle