• Platba za ŠKD

• OZNAM K ÚHRADÁM ŠKOLNÉHO za ŠKD, ODHLÁŠKA Z ŠKD

Mesačný príspevok na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou v ŠKD v zmysle zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov stanovuje VZN mesta Poprad č. 19/2020, doplnené VZN č. 1/2023 sumou

s účinnosťou od 01.01.2024.

Príspevok sa uhrádza mesiac vopred do 20. - teho dňa príslušného kalendárneho mesiaca, ktorý predchádza kalendárnemu mesiacu, za ktorý sa príspevok uhrádza na účet školy.

V prípade ukončenia dochádzky do ŠKD musí rodič vopred podať písomnú odhlášku.

Ak zákonný zástupca odhlási dieťa v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku. V prípade, že poplatok nebude uhradený v stanovenom termíne, dieťaťu nebude umožnené  navštevovať ŠKD.

Príspevok môže byť odpustený, ak zákonný zástupca písomne požiada a predloží doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu.

Číslo účtu:                                               SK51 0200 0000 0016 5917 3553

V poznámke uviesť:                                        Meno a priezvisko žiaka + trieda

smiley

Dodatok č. 4

k Smernici o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov alebo nákladov v školách a v školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad

Podľa Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Poprad č. 11/2023, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Poprad č. 19/2020 o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov alebo nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad v znení Všeobecne záväzného nariadenia mesta Poprad č. 1/2023  od 1.1.2024 platia zmeny:

1. Za pobyt dieťaťa v materskej škole s celodennou alebo poldennou výchovnou starostlivosťou v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad uhrádza príspevok 40 € mesačne,
        2. žiak v školskom klube detí v ZŠ 21 € mesačne.

Zákonný zástupca neuhrádza mesačný príspevok za pobyt dieťaťa v materskej škole, ak dieťa nebude navštevovať materskú školu ani 1 deň v mesiaci počas letných prázdnin /júl a august/ a túto skutočnosť písomne oznámi riaditeľovi školy do 20. júna príslušného roka.

Spoločné ustanovenia k príspevkom:

1. Príspevky podľa VZN 19/2020 sa uhrádzajú vopred vždy do 20. dňa v kalendárnom mesiaci vopred na ďalší kalendárny mesiac bankovým prevodom na účet školy                                              IBAN SK51 0200 0000 0016 5917 3553. Príspevok sa môže uhrádzať aj v iných ako v mesačných splátkach.

2. Ak sa vyhlási výnimočný stav, núdzový stav, mimoriadna situácia, ak sa nariadi zákaz prevádzky škôl a školských zariadení podľa osobitného predpisu, alebo ak minister školstva rozhodne o mimoriadnom prerušení školského vyučovania v školách a mimoriadnom prerušení prevádzky školských zariadení v období školského vyučovania, ak dôjde k živelnej pohrome alebo k udalosti, pri ktorej môže byť ohrozený život alebo zdravie detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení, alebo z dôvodov, ktoré vzniknú na strane zriaďovateľa (najmä havarijný stav školy, školského zariadenia, prírodná kalamita a iné), sa príspevky podľa ustanovení všeobecne záväzného nariadenia neplatia po dobu trvania vyššie uvedených udalostí, a to za každý celý mesiac od prerušenia prevádzky škôl a školských zariadení. Toto ustanovenie neplatí, ak zriaďovateľ', škola alebo školské zariadenie zabezpečí akúkoľvek alternatívnu formu vzdelávania, v takomto prípade má zákonný zástupca povinnosť' uhrádzať príspevky podľa ustanovení.

Preplatky na školnom budú vysporiadané v mesiaci júl a august vždy ku koncu aktuálneho školského roka.

VZN účinné od 1.1.2024

V Poprade, 29.12.2023

Dodatok č. 3

Podľa Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Poprad č. 1/2023, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Poprad č. 19/2020 o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov alebo nákladov v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad od 1.9.2023 platia zmeny:

35 € mesačne,

1. žiak v školskom klube detí v ZŠ 15 € mesačne.

VZN účinné od 1.9.2023

Dodatok č. 2

Podľa Všeobecne záväzného nariadenia Mesta Poprad č. 19/2020 o určení výšky mesačného príspevku na čiastočnú úhradu výdavkov alebo nákladov v školách a školských zariadeniach od 7.7.2020 platia zmeny v poplatkoch za školský klub detí:

1. Za pobyt dieťaťa v materskej škole s celodennou alebo poldennou výchovnou starostlivosťou v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Poprad uhrádza príspevok    25 € mesačne,
        2. žiak v školskom klube detí v ZŠ 10 € mesačne.

VZN účinné od 7.7.2020

V Poprade, 7.7.2020