Sobota 25. 3. 2017

Ako sa Vám páči náš nový dizajn?

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne novinky a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

"Najšportovejšia škola mesta Poprad" v šk. r. 2015/2016 - 2. miesto

"Najúspešnejšia škola mesta Poprad vo vedomostných a umeleckých súťažiach" v šk. r. 2015/2016 - 4. miesto (9 škôl), v rámci okresu Poprad - 6. miesto (23 škôl)

Venujte škole 2% z dane

Pomôžte nám prostredníctvom 2% z dane zlepšiť kvalitu výchovno- vzdelávacieho procesu na našej škole !

POZÝVAME VÁS NA ZÁPIS DETÍ DO 1. ROČNÍKA NAŠEJ ŠKOLY PRE ŠKOLSKÝ ROK 2017/2018

TERMÍN : 4. - 6. apríl 2017 , viac info nájdete TU :

• Naša škola sa podielala na umeleckom dotvorení domčekov na knihy, ktoré budú súčasťou jedného z projektov Mesta Poprad. Ďakujeme p. učiteľkám Lavríkovej a Rothovej za naozaj umeleckú prácu na tomto diele. ( viď foto )

• Žiaci druhých ročníkov strávili zaujímavé dopoludnie na výstave Lega v Tatranskej galérii. Zaujalo ich množstvo stavieb, hrady, autá, postavičky, lietadlá, lode.. Pozreli si, čo všetko sa dá z týchto kociek vytvoriť a využili aj možnosť pokúsiť sa  z kociek nejaké stavby postaviť. Výstava bola veľmi zaujímavá a inšpiratívna..Fotky z výstavy si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• 20. 3. 2017

Pozývame Vás na triedne schôdze ZRPŠ, ktoré sa uskutočnia dňa 20.03.2017 ( pondelok ) o 16:15 hodine.

• 1. 3. 2017

Družstvo chlapcov z 9.C triedy sa na úkor väčších favoritov prebojovalo cez základnú skupinu až do okresného kola v basketbale. Tam narazili na silnejších basketbalových súperov a nakoniec skončili na 5. mieste. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu školy. Pozri si aj reportáž z akcie v TV Poprad.

• 23. 2. 2017

Naša ôsmačka Tatiana Kormaníková získala krásne ocenenie v súťaži Objavujeme čaro chémie. Cieľom súťaže bolo prostredníctvom zážitkovej formy učenia vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť. Tatiana je všestranne nadaná žiačka a svojou prirodzenou zvedavosťou a pracovitosťou sa jej podarilo získať krásne 2. miesto na celoslovenskej úrovni. Dokázala to vďaka svojmu širokému rozhľadu v predmetoch chémia, biológia a výtvarná výchova. Za pekné umiestnenie jej patrí veľká gratulácia.

• 23. 2. 2017

Aktualizovali sme modul Stránky predmetovej komisie Telesná výchova, výsledky záverečného preteku lyžiarskeho kurzu.

• Krásne tretie miesto vybojovala pre našu školu Veronika Hudáčová z 9.B v krajskom kole Olympiády v anglickom jazyku v kategórii 1B, ktorá sa konala 15.2.2017 v Prešove. Blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!

• V aktuálnom poradí základných škôl v súťaži o "Najšportovejšiu školu mesta Poprad"  sme zatiaľ na 1. mieste . Zimná časť 22. ročníka Športovej olympiády detí a mládeže poriadne premiešala poradie škôl. Naši žiaci úspešne reprezentovali našu školu vo všetkých súťažiach. Získali sme viaceré umiestnenia na stupňoch víťazov. Za výbornú reprezentáciu školy všetkým zúčastneným ďakujeme ! Výsledky pozri TU. A tu zase foto z olympiády.

• Pretože správna prevencia zaistí nášmu dieťaťu zdravé zúbky po celý život, rozhodli sme sa aj v našej škole zapojiť do osvetového programu Dental Alarm. Zúčastnili sa ho žiaci 2. - 4. ročníka. Počas štyroch školení, ktoré viedli vyškolení študenti zubného lekárstva sa deti naučili, ako sa správne starať o svoje zúbky. Školenia prebiehali formou prezentácií, názorných ukážok, praktických pokusov. Boli vedené zábavným a deťom blízkym prístupom. Každé dieťa dostalo dve mäkké detské zubné kefky a na každom školení rozličné motivačné materiály. Program Dental Alarm sa skladal zo štyroch tematických prednášok: Dentálna hygiena, Anatómia, Patogenita a Výživa.

• 14. 2. 2017

Žiaci 4. ročníkov boli na exkurzii v Slovenskom technickom múzeu v Košiciach. Pozreli sme si planetárium, kde súčasťou prednášky boli informácie o planétach, o našej slnečnej sústave, o mliečnej dráhe, hviezdach, mesiacoch či súhvezdiach. Nad našimi hlavami sa rozprestierala biela polguľová plocha, predstavujúca umelú oblohu. Hviezdnu oblohu predstavujú dva diaprojektory, pomocou ktorých sa premieta určitý úsek oblohy. Potulky pod hviezdnou oblohou, aktuálne súhvezdia, báje, legendy a mýty boli doplnené emotívnou hudbou a zaujímavým výkladom pani lektorky.

Kontakt

• Základná škola s materskou školou Vagonárska ulica 1600/4, Poprad - Spišská Sobota
    Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
  • +421 52 77 69 088 - Základná škola