Pondelok 1. 5. 2017

Ako sa Vám páči náš nový dizajn?

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne novinky a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

"Najšportovejšia škola mesta Poprad" v šk. r. 2015/2016 - 2. miesto

"Najúspešnejšia škola mesta Poprad vo vedomostných a umeleckých súťažiach" v šk. r. 2015/2016 - 4. miesto (9 škôl), v rámci okresu Poprad - 6. miesto (23 škôl)

Venujte škole 2% z dane

Pomôžte nám prostredníctvom 2% z dane zlepšiť kvalitu výchovno- vzdelávacieho procesu na našej škole !

• Žiaci 3.B a 4.C triedy sa v utorok 25.4.2017 vybrali za zážitkovým učením. Na vlastnej koži zažili veľa zaujímavého a odniesli si z exkurzie skutočné spomienky. Namierili si to do firmy Calendula v Novej Ľubovni. Je to firma na spracovanie liečivých rastlín pestovaných v ekologicky čistom prostredí. Vyrábajú, balia a predávajú tam tekuté prípravky a lieky - kozmetické prípravky, výživové doplnky, krémy a tinktúry. Potom sa presunuli do pekárne Kristián. Už pred vstupom do pekárne ich vítala vôňa čerstvo upečeného chleba. Žiaci si prezreli celý výrobný proces od prípravy vstupných surovín, cez miesenie cesta ( ručné aj strojové), kysnutie cesta až po hotový výrobok. Mali teda možnosť vidieť proces výroby chlebíkov, rožkov, žemlí, lístkového cesta, lekvárových šatočiek a croissantov. Niektorí si dokonca mohli vyskúšať zlepiť cesto na lekvárovú šatočku. Celou exkurziou ich sprevádzal pán riaditeľ Valigurský, ktorý im dal odborný výklad a odpovedal na ich zvedavé otázky. Na záver si žiaci mohli pochutiť na čerstvých rožkoch a sladkom croissante.

• V piatok 28. 4. 2017 sa na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach konalo regionálne kolo IQ Olympiády, na ktorom nás úspešne reprezentovali Ján Findra z 8.A a Pavol Šimkovič z 9.B. Paľko získal Cenu dekana a Janko si vybojoval postup do celoslovenského finále, ktoré bude 15. mája na Oravskom hrade. Obom chlapcom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Marec mesiac knihy si naši žiaci 1. stupňa spríjemnili besedou so spisovateľkami. O svojej práci nám prišli porozprávať pani Silvia Dlugolinská a Lenka Fábryová. Vysvetlili nám, že práca spisovateľa je taká ako každá iná. Vyžaduje si trpezlivosť, výdrž, plánovanie, kreativitu a nápad.

• Dňa 4. 4. 2017 sa konalo okresné kolo MO ročníkov 6. až 8. Našu školu reprezentovali Ján Findra z 8. A (1. miesto), Richard Strož zo 7. C (5. miesto)Emília Leskovjanská zo 7. C, Matej Kožuch​ zo 6. C  a Matúš Gríger​ zo 6. A. Všetkým piatim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Výsledky na stránke CVČ.

• nie je počítajúce zviera, ale najväčšia matematická súťaž na svete aj na Slovensku. V tomto roku sa na našej škole do súťaže zapojilo 81 žiakov. Ak vieš svoj kód, pozri si svoje výsledky. Možno si to práve Ty, kto získa vecnú cenu za najlepšie výsledky na škole, alebo vyhráš jeden zo siedmych tabletov. Ak si kód stratil, zastav sa v kabinete matematiky.

• Žiačky 9.ročníka našej školy sa zúčastnili na celookresnej konferencii o vode VODA PRE ČLOVEKA, ČLOVEK PRE VODU. Témou našej prezentácie bol PITNÝ REŽIM. Na základe nášho pokusu s obľúbenými sladenými nápojmi našich žiakov sme poukázali na vysoký obsah cukru v nich a potrebu piť hlavne ČISTÚ VODU!

• Naša škola sa podielala na umeleckom dotvorení domčekov na knihy, ktoré budú súčasťou jedného z projektov Mesta Poprad. Ďakujeme p. učiteľkám Lavríkovej a Rothovej za naozaj umeleckú prácu na tomto diele. ( viď foto )

• Žiaci druhých ročníkov strávili zaujímavé dopoludnie na výstave Lega v Tatranskej galérii. Zaujalo ich množstvo stavieb, hrady, autá, postavičky, lietadlá, lode.. Pozreli si, čo všetko sa dá z týchto kociek vytvoriť a využili aj možnosť pokúsiť sa  z kociek nejaké stavby postaviť. Výstava bola veľmi zaujímavá a inšpiratívna..Fotky z výstavy si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• 1. 3. 2017

Družstvo chlapcov z 9.C triedy sa na úkor väčších favoritov prebojovalo cez základnú skupinu až do okresného kola v basketbale. Tam narazili na silnejších basketbalových súperov a nakoniec skončili na 5. mieste. Ďakujeme im za úspešnú reprezentáciu školy. Pozri si aj reportáž z akcie v TV Poprad.

• 23. 2. 2017

Naša ôsmačka Tatiana Kormaníková získala krásne ocenenie v súťaži Objavujeme čaro chémie. Cieľom súťaže bolo prostredníctvom zážitkovej formy učenia vzbudiť u žiakov záujem o chémiu a rozvíjať ich prírodovednú gramotnosť. Tatiana je všestranne nadaná žiačka a svojou prirodzenou zvedavosťou a pracovitosťou sa jej podarilo získať krásne 2. miesto na celoslovenskej úrovni. Dokázala to vďaka svojmu širokému rozhľadu v predmetoch chémia, biológia a výtvarná výchova. Za pekné umiestnenie jej patrí veľká gratulácia.

Kontakt

• Základná škola s materskou školou Vagonárska ulica 1600/4, Poprad - Spišská Sobota
    Vagonárska ulica 1600/4, 058 01 Poprad - Spišská Sobota
  • +421 52 77 69 088 - Základná škola