Štvrtok 22. 6. 2017

Ako sa Vám páči náš nový dizajn?

Vitajte na EduPage

Drahí Študenti,

na tejto stránke nájdete Vaše rozvrhy, aktuálne novinky a ďalšie užitočné informácie o našej škole. Dúfame, že stránka bude pre Vás užitočná.

"Najšportovejšia škola mesta Poprad" v šk. r. 2015/2016 - 2. miesto

"Najúspešnejšia škola mesta Poprad vo vedomostných a umeleckých súťažiach" v šk. r. 2015/2016 - 4. miesto (9 škôl), v rámci okresu Poprad - 6. miesto (23 škôl)

• Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do celoslovenskej súťaže „ Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!“ Tohto roku sme sa pridali s 3.B triedou. V Osmijankovej literárnej záhrade  sme  lúštili 8 literárnych úloh, pri ktorých sme sa zoznámili s novými knihami,  spisovateľmi, ilustrátormi a zároveň sa stali  literárni a výtvarní tvorcovia. Celoslovenské hodnotenie tejto súťaže nám prinieslo vynikajúce umiestnenie v tretej osmičke. Z úspechu sa veľmi tešíme. (ik)

• 13. 6. 2017

Dnes sa uskutočnil 39. ročník školskej športovej olympiády. Všetky zápolenia prebehli bez problémov a v duchu fair play. Deti z MŠ až po najstarších deviatakov súťažili vo futbale a florbale a v ľahkoatletických disciplínach: beh na 50, 60, 300, 800 metrov, štafeta 4x60 m, skok do diaľky z miesta, hod medicimbalom, hod kriketovou loptičkou, vrh guľov, skok do diaľky. Víťazov si môžte pozrieť vo fotogalérii. (sp)

• Chceme sa poďakovať všetkým žiakom a ich rodičom, ktorí sa aj tohto roku zapojili do zberu papiera. Tu sú konečné výsledky. Najlepší zberači budú ocenení na slávnostnej akadémii 29. júna. (pz)

• 9. 6. 2017

Blíži sa koniec školského roka a s ním sú spojené koncoročné výlety. Aj žiaci 3. B a. 4. C triedy sa vybrali na jeden. Tentokrát to bol výlet do Markušovského kaštieľa. V kaštieli bola expozícia historického nábytku doplnená zbierkami aj z ďalších objektov východného Slovenska. Pútavý výklad sprievodkyne a slnečné počasie prispelo ku krásnemu zážitku.(sp)

• 8. 6. 2017

V gymnastickom záujmovom útvare sa počas celého roka venujeme príprave na gymnastický štvorboj, kde sme tento rok v okresnom kole v kategórii A dievčat  získali krásne 2. miesto. Okrem iného sa na hodinách gymnastiky venujeme aj tancu, do ktorého vkladáme rôzne gymnastické prvky. Pozri fotogalériu. (Z.O.)

• Športová olympiáda mesta Poprad - zúčastnených spolu 15 základných škôl a 8.ročných gymnázií mesta Poprad - zimná časť, letná časť - 11 druhov športov - celkové umiestnenie 2. miesto! Toto je krátke zhrnutie nášho celoročného zápolenia. Tejto olympiády sa zúčastnili reprezentanti našej školy takmer všetkých vekových kategórií, od najmladších žiakov (prvý stupeň), cez mladších žiakov, až po našich najstarších. Bojovali v short tracku-rýchlokorčuľovaní, lyžovaní-slalom a snowboard, behu na lyžiach, sánkovaní, plávaní, bowlingu, malom futbale, MIX volejbale, tenise a v atletike. Za víťaznou školou, ktorá má raz toľko žiakov ako naša, sme zaostali len o 4,5 boda, čo poukazuje na veľkú športovú všestrannosť našich detí, ktoré sa úspešne zapájajú do všetkých druhov a odvetví športu, ktorý sa koná na školách. Za túto vzornú reprezentáciu našej školy im patrí veľká vďaka !!!(tp)

• Dňa 6.6.2017 sa žiaci 1. stupňa vybrali za kultúrou do spišského divadla na predstavenie Tri vlasy deda Vševeda. Rozprávka bola o chudobnom Plavčíkovi, ktorý sa vyberie na dlhú dobrodružnú cestu za tajomným dedom Vševedom, aby získal od neho tri zlaté vlasy a mohol sa tak oženiť s princeznou. Je to nebezpečná úloha, pretože doteraz sa ešte nikdy nikto odtiaľ živý nevrátil. Plavčík s pomocou troch sudičiek prekonal  nástrahy a prekážky zlého kráľa. Vytrvalosť, dobré srdce a láska sú tou najmocnejšou zbraňou proti zlu a pýche. Tak ako každá rozprávka aj v tejto dobro zvíťazilo na zlom.(sp)

• V piatok 2. júna strávili žiaci 2.B krásne slnečné predpoludnie na Dni otvorených dverí vo vojenskom útvare v Poprade - Strážach. Dozvedeli sa množstvo zaujímavých informácií. Zaujala ich vojenská technika, autá, tanky.. Mali možnosť pozrieť si stan, v akom bývajú vojaci počas cvičení, vidieť tank zvnútra, zastrielali si zo vzduchovky. Najmä chlapcov zaujali ukážky bojových umení, sebaobrana. Najviac času strávili pri zbraniach, ktoré si mohli chytiť, vyskúšať, aké sú ťažké, skúšali si prilby, plynové masky.. Celým útvarom nás sprevádzal zamestnanec vojenského útvaru. Každé dieťa dostalo aj sladkú maškrtu - šišku a spomienkové predmety na tento deň. Cestou do školy sme trochu budili pozornosť okoloidúcich, pretože sme všetci vyzerali ako skutoční vojaci..Pomaľovaní, zamaskovaní. Väčšina z detí sa po tomto peknom dni chce stať vojakom a vojačkou. /ab/

• Ďakujeme sponzorom za milý darček, ktorý nás veľmi potešil. Žiaci 1. stupňa /ab/